spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود

مطالب مرتبط

addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
آثار دوستي علي‌بن ابي طالب(ع) چاپ پست الكترونيكي
۳۰ آبان ۱۳۸۸
ابن شاذان در كتاب «مناقب» از ابن عمر نقل مي‌كند كه گفت: از رسول خدا(ص) دربارة علي بن ابي طالب(ع) سؤال كرديم، حضرت خشمگين شده، فرمود: «چرا بعضي دربارة كسي شك دارند كه درجه و مرتبه‌اش نزد خدا، مثل درجه و مرتبة من است و از همة مقامات من، جز نبوّت برخوردار است».
بعد فرمود: «بدانيد، هر كس علي(ع) را دوست داشته باشد، مرا دوست داشته است و هر كه مرا دوست داشته باشد خدا از او راضي و خشنود است و كسي كه خدا از او خشنود باشد پاداش او را بهشت قرار مي‌دهد».1
آگاه باشيد، هر كس علي(ع) را دوست داشته باشد، فرشتگان براي او استغفار مي‌كنند و درهاي بهشت به روي او باز است، تا از هر دري كه بخواهد بدون حساب وارد شود.
آگاه باشيد، هر كس علي(ع) را دوست داشته باشد، خداوند پروندة عملش را به دست راست او دهد و همانند پيامبران به حساب او رسيدگي كنند.
آگاه باشيد، هر كس علي(ع) را دوست داشته باشد از دنيا خارج نمي‌شود تا از آب كوثر بياشامد و از درخت طوبيٰ تناول نمايد و جاي خود را در بهشت ببيند.
آگاه باشيد، هر كس علي(ع) را دوست داشته باشد، خدا جان كندن را بر او در هنگام مرگ آسان مي‌گرداند و قبر او را باغي از باغ‌هاي بهشت قرار مي‌دهد.
آگاه باشيد، هر كس علي(ع) را دوست داشته باشد، خدا به تعداد رگ‌هاي موجود در بدنش به او حوريّه عطا كند و شفاعت او را دربارة هشتاد نفر از اهل بيتش بپذيرد و به تعداد موهاي بدنش در بهشت به او منزل عنايت كند.
آگاه باشيد، هر كس علي(ع) را بشناسد و او را دوست داشته باشد، خداوند ملك‌الموت را به سوي او بفرستد همان‌طور كه نزد پيامبران مي‌فرستد، از او ترس و وحشت ديدن نكير و منكر را برطرف كند، قبرش را روشن و به اندازة مسير هفتاد سال وسعت دهد و با روي سفيد وارد قيامت شود.
آگاه باشيد، هر كس علي(ع) را دوست داشته باشد، خداوند او را در ساية عرش خود با صدّيقين، شهدا و صالحان ساكن گرداند و او را از وحشت بزرگ و ترس‌هاي قيامت ايمن گرداند.
آگاه باشيد هر كس علي(ع) را دوست داشته باشد، خدا خوبي‌هاي او را قبول كند و از بدي‌هايش درگذرد، و در بهشت رفيق حمزة سيّد‌الشّهدا(ع) عموي پيامبر باشد.
آگاه باشيد، هر كس علي(ع) را دوست داشته باشد، حكمت را در قلب او و راستي و درستي را بر زبان او جاري سازد و درهاي رحمت خود را براي او باز كند.
آگاه باشيد، هر كس علي(ع) را دوست داشته باشد، اسير خدا در زمين ناميده مي‌شود و خداوند به وجود او بر فرشتگان و حاملان عرش خود مباهات مي‌كند.
آگاه باشيد، هر كس علي(ع) را دوست داشته باشد، فرشته‌اي از زير عرش پروردگار ندا كند: اي بندة خدا! عمل را دوباره آغاز كن، خداوند گذشته‌هاي تو را بخشيد و گناهانت را آمرزيد.
آگاه باشيد، هر كس علي(ع) را دوست داشته باشد، روز قيامت در حالي كه چهره‌اش همانند ماه شب چهارده مي‌درخشد، در آن صحنه وارد مي‌شود.
آگاه باشيد، هر كس علي(ع) را دوست داشته باشد، خداوند تاج كرامت را بر سر او و لباس عزّت را بر تن او بپوشاند.
آگاه باشيد، هر كس علي(ع) را دوست داشته باشد، مانند برق زودگذر از صراط عبور كند و هيچ‌گونه سختي هنگام گذشتن از آن نبيند.
آگاه باشيد، هر كس علي(ع) را دوست داشته باشد خداوند دوري از آتش و رهايي از نفاق و اجازة عبور از صراط و ايمن بودن از عذاب را براي او بنويسد.
آگاه باشيد، هر كس علي(ع) را دوست داشته باشد، خداوند براي او پرونده‌اي باز نمي‌كند و ميزاني نصب نمي‌كند و به او گفته مي‌شود: بدون هرگونه حسابي به بهشت وارد شو.
آگاه باشيد، هر كس علي(ع) را دوست داشته باشد از حساب و ميزان و صراط در امان خواهد بود.
آگاه باشيد، هر كس با محبّت آل محمّد(ص) از دنيا رود، فرشتگان با او مصافحه كنند و ارواح پيامبران به زيارت او آيند و خداوند تمام خواهش‌هاي او را برآورده فرمايد.
آگاه باشيد، هر كس با دشمني آل محمّد(ص) بميرد، كافر از دنيا رفته است. آگاه باشيد، هر كس با دوستي آل‌محمّد(ص) بميرد، با ايمان از دنيا رفته است و من بهشت را براي او ضمانت مي‌كنم.2ماهنامه موعود شماره 101

پي‌نوشت‌ها:‌

1. در كتاب بشارة المصطفي(ص) بعد از اين جمله اضافه كرده است: «بدانيد، هر كس علي(ع) را دوست بدارد خداوند نماز، روزه و ساير اعمالش را قبول مي‌كند و دعاي او را به اجابت مي‌رساند».
شيخ صدوق(ره) در كتاب فضائل الشيعه، ص 45، ح 1، از ابورجاء، از نافع، از ابن عمر (با كمي تفاوت) آن را نقل كرده است و مجلسي(ره) در بحارالأنوار، ج 7، ص 221، ح 133 و ج 34، ص 277 ذيل ح 55 به نقل از فضائل الشيعـة ذكر كرده است.
2. مأة منقبـة، ص 64؛ بحارالانوار، ج 7، ص 114، ح89.

 
< قبل   بعد >
spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2020 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.