spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود
addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
نقد فرضيه تکامل داروین چاپ پست الكترونيكي
۲۰ مهر ۱۳۸۸
برهان نظم، برهان علت و...همه و همه بيانگر واقعيتي پنهان در جهان هستند. واقعيتي که در عين پنهان بودنش همه جا خود را در چشم همه نمايان مي کند. نظم خاصي که جهان را تحت سيطره خود در آورده است وجود پروردگاري توانا و دانا را به رخ جهانيان مي کشد که مخلوقات خود را پس از آفرينش رها نکرده است.
 
اما در ميان اين همه دليل واضح که در ميان آسمان وزمين موج مي زنند، گروهي از افراد بوده و هستند که چشم بر اين نشانه ها بستند و وجود خداوند را انکار کرده اند. در نظر اين افراد، جهان بر اساس اتفاقي برنامه ريزي نشده و يکباره به وجود آمده است. در تفکر ايشان موجودات زنده همه در اثر تکامل ي موجود تک سلولي به جهان گام نهاده اند.

 در ميان اين انسان ها، نام آشنايي به چشم مي خورد که به خاطر همين نظريه خود شهرت جهاني پيدا کرده است، چارلز داروين، صاحب اين نام آشناست.

 "...داروين اين نظريّه را در سال 1859 م. در كتاب خود تحت عنوان «اصل انواع» مطرح كرد. اين كتاب در مدّت كوتاهي، در همه جا منتشر شد و مورد اقبال عمومي قرار گرفت. موفقيّت اين كتاب به دليل مطالب علمي موجود در آن نبود، بلكه علّت روي آوردن مردم به آن، محتواي ايدئولوژيكي آن بود.

داروين به فلسفه مادّي و الحادي، سندي بسيار قوي داد و به همين دليل، مادّيگرايان با شور و هيجان و اشتياق به تأييد اين نظريّه پرداختند. كارل ماكس، بنيانگذار فلسفه مادّه گرايي كتاب مشهور خود به نام «سرمايه» را تقديم به داروين كرد و..."

اثر جديدي که مؤسسه فرهنگي موعود منتشر کرده است، بسته اي با نام  آفرينش جهان و نقد فرضيه داروين است که شامل دو لوح فشرده، ـ دو دي وي دي ـ با همين نام هاست.

 در اين قسمت ما به معرفي لوح نقد نظريه داروين پرداختيم و با هم کمي از گفته هاي آن را مطالعه کرديم. همانطور که ملاحظه کرديد، موضوع اصلي اين مستند پيدايش، گسترش، مفهوم و دلايل باطل بودن نظريه داروين است. در اين لوح در مورد اصل زندگي، مستندات و دستمايه هاي خيالي نظريّه تكامل داروين، اسناد فسيلها(که از منابع مهم اثبات نظريه داروين است) و نيمه بال ها صحبت هاي مفصلي به ميان آمده است.

از نکات مثبت و مشترک  اين مستند با ساير مستندات منتشر شده توسط مؤسسه موعود عصر، استناد به آيات قرآن کريم در ميان برنامه هاست. براي مثال يک نمونه از اين استنادها را از اين مستند انتخاب مي کنيم و با هم مطالعه مي کنيم:

"...تمام جهان، نتيجه آفرينشي كامل و بسيار دقيق است و اين جهان، بيانگر قدرت و دانش بيكران آفريدگار آن است و آفرينش انسان نيز به تنهايي خود دليل روشني مبني بر آفريده شدن آن توسط يك آفريدگار بزرگ دانا است. نظريّه تكامل داروين تلاش ميكند خدا را در زندگي موجودات حذف كند، امّا او بسيار والاتر و بزرگتر از آن است كه كسي بتواند او را انكار نمايد. "اوست خداي خالق نوساز صورتگر. (سوره حشر، آيه 24)"..."

برای تهیه ی این لوح می توانید با مؤسسه فرهنگی موعود تماس بگیرید:

021-66956167

فروشگاه اینترنتی موعود:
http://yaranshop.ir/

 

 
< قبل   بعد >
spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2020 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.