spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود
addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
هلاکت اقوام چاپ پست الكترونيكي
۰۶ مهر ۱۳۸۸
 
 به عقیده ی بزرگان و صاحب نظران دین اسلام، یکی از جنبه های اعجازآمیز قرآن کریم، سخن گفتن از عقاید و فرجام اقوام پیشین است؛ اما این آیات قرآن در نظر مخالفان اسلام در حد یک حدس و گمان بوده که هیچ دلیل محکمی برای اثبات آن ها وجود نداشته است.


اما با گذشت زمان و پیشرفت علوم، به خصوص علم باستان شناسی، این گفته های قرآن ثابت شد. کشف آثار به جا مانده از تمدن ها و اقوام پیشین که زیر خروارها خاک مدفون و پنهان بودند، بیش از پیش حقانیت کلام خداوند در قالب قرآن را ثابت کرد.

قرآن کریم در مورد قوم سدوم که حضرت لوط برای هدایت آن ها فرستاده شده بود می فرماید:« قوم لوط فرستادگان خدا را تکذیب کردند...(1)»

خداوند این قوم را به سختی مجازات کرد. در قرآن در مورد مجازات ایشان چنین سخن به میان آمده :«پس چون فرمان ما آمد آن شهر را زیرو رو کردیم و سنگ پاره هایی از گل های لایه لایه  برآن فرو ریختیم، سنگ هایی که نزد پروردگارت نشان زده بود و آن از ستمگران چندان دور نیست.(2)»  کشفیات باستان شناسی گرهام هاریس نشان می دهد که در زمان های دور در این منطقه یک انفجار آتش فشانی عظیم رخ داده است.

اگر مایل باشید با این کشفیات باستان شناسی و رابطه ی آن ها با آیات قرآن آشنا شوید، تماشای لوح های فشرده ی "هلاکت اقوام" موسسه فرهنگی موعود را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم.

 در این لوح ها که از آثار ارزشمند آقای هارون یحیی می باشد، ابتدا به شرح دوران زندگی برخی از قوم هایی که در قرآن آمده است، پرداخته شده و پس از آن گناهان بزرگ آن مردم و نحوه ی هلاکتشان که در قرآن بیان شده، بازگو شده است. پس از این گفته ها، آثاری که باستان شناسان از این اقوام یافت کرده اند، به تصویر کشیده شده است.

 این لوح ها حاوی مطالب جالبی درباره قوم لوط، عاد، فرعون و داستان هلاکت قوم حضرت هود علیه السلام می باشد. در بخشی از این فیلم مستند، درباره قوم عاد می بینیم:

«... هنگامی که آثار شهر پدیدار شد این کمیته دریافت که این شهر، شهر ارم محل سکونت قوم عاد است که خداوند بلند مرتبه و کریم از آن سخن گفته است. گِلاب در ضمن تحقیقات خود به قرآن نیز مراجعه کرد. قرآن کریم شهر قوم عاد را دارای ستون ها، "ذات العماد" توصیف کرده است. عمود یا ستون به زبان عربی به معنای برج است؛ و این بدان معناست که یکی از مهم ترین ویژگی های این شهر، برج های بلندی بود که باستان شناسان طی تحقیقات و کاوش های خود به آن برج ها دست یافتند و با استفاده از تجهیزات و فنآوری تصویری سه بعدی به آن ستون ها تجسم بخشیدند. "دیزا رنز" رئیس کمیته پژوهشی حفریات اظهار داشت: آنچه این آثار را متمایز می سازد، ستون دار بودن آن است و به همین دلیل پژوهشگران با قطعیت به این نکته رسیدند که این شهر همان شهر ارم است...»

بسته ی هلاکت اقوام دارای دو لوح تصویری می باشد که در سال 1387برای نخستین بار در اختیار علاقه مندان به این مباحث قرار گرفت. استفاده از مطالب بیان شده دراین اثر برای همه ی نوجوانان و جوانان به منظور آگاهی از شرایط زندگی اجتماعی گذشتگان و نتیجه ی اطاعت از شیطان و عصیان در پیشگاه خداوند کریم، بسیار مفید خواهد بود. برای تهیه ی این لوح می توانید با شماره تلفن 66956167 تماس بگیرید.    
    

تلفن مركز فروش:
66956167-8


پی نوشت:
1ـ سوره شعرا، آیه 160
2ـ سوره هود، آیه83ـ81

 

 
فروشگاه اینترنتی موعود:
http://yaranshop.ir/
 
< قبل   بعد >
spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2020 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.