spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود
addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
خدا را بشناسيم چاپ پست الكترونيكي
۰۶ مهر ۱۳۸۸
تا به حال به خود اندیشیده اید؟ صفات خوبی که دارید؟ نعمتهایی که در میان آنها زندگی می کنید؟ اصلاً تا الآن فکر کرده اید که جهان از کجا آمده؟ چه کسی آنرا به وجود آورده؟ نظم چگونه بر جهان حاکم شده؟ چه کسی این نظم را به وجود آورده؟ ...


ـ جهانی که ما در آن زندگی می کنیم، پس از یک انفجار بزرگ در یک نقطه ی کوچک به وجود آمده، اما هر انفجاری، چه کوچک و چه بزرگ آثار مخربی به جا می گذارد. انفجاری که در اثر آن این جهان زیبا شکل گرفته، چرا هیچ اثر مخربی نداشته است؟ چه کسی این چنین انفجار بزرگی را بدون کوچکترین خرابی و آسیبی طراحی کرده؟

 در پاسخ این سوال همه با هم یک صدا پاسخ می دهند: خداوند این جهان را چنین آفریده است. اما خداوند مگر چه ویژگیهایی دارد که توانسته چنین کارهایی انجام دهد؟

اگر اینگونه پرسشگرانه به همه چیز نگاه کنیم، بیشتر و بیشتر مشتاق شناسایی خداوند می شویم. یکی از منابع شناخت خداوند، قرآن کریم است.

موسسه فرهنگی موعود لوح فشرده ای با همین موضوع، یعنی شناخت خداوند با استفاده از آیات قرآن مجید، منتشر کرده است که برخی از صفات پروردگار را با استناد به آیات قرآن بیان می کند و درمورد آنها توضیح می دهد. نام این لوح فشرده، "خدا را بشناسیم" است، از ساخته های هارون یحیی. در زیر قسمتی از گفته های این برنامه ی مستند را که همراه تصاویر جذابی به نمایش گذاشته شده است را با هم می خوانیم:

"... آنچه در آسمانها و آنچه در زمین است از آن اوست و او بلند مرتبه است(1). خداوند بلند مرتبه در فکر و خیال ما نمی گنجد و بسیار فراتر از آن است! و ما تنها با تفکر در آفریده های خداوند می توانیم پی به عظمت او ببریم و تنها اندکی از شگفتی های قدرت او را به این وسیله مشاهده کنیم. آسمانی که در خود ابرهای بارنده دارد، کوههایی که ارتفاعشان از هزاران متر بیشتر است، دریاها که میلیونها موجود را در خود دارند، جنگلها که سرشار از موجودات بسیاریست و جزئیات بسیاری که به شمارش نمی آید همه و همه دلایل روشنی بر عظمت خداوند عزوجل است..."


در این برنامه در مورد قدرت خداوند در انجام کارهایی که می خواهد، بخشندگی و روزی دهندگی خداوند، شفادهندگی خداوند و ... صحبت شده است.

می توانید برای تهیه ی این اثر با موسسه فرهنگی موعود عصر  با شماره تلفن 8ــ66956167ـ021 تماس بگیرید.


 پی نوشت:
1ـ سوره شوری، آیه4 

فروشگاه اینترنتی موعود:
http://yaranshop.ir/
 
< قبل   بعد >
spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2020 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.