spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود
addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
راز آفرینش-1 چاپ پست الكترونيكي
۰۶ مهر ۱۳۸۸
 ـ گذشته از اینکه "زکجا آمده ام آمدنم بهر چه بود/ به کجا می روم آخر ننمایی وطنم" تا به حال فکر کرده اید که چگونه به وجود آمده اید؟ از چه چیزی خلق شده اید؟ چگونه به این شکل در آمده اید؟ و...

این دست سوالات، سوالاتی هستند که به ظاهر هیچ دردی از آدمی دوا نمی کنند اما اگر انسان جواب این سوالات را بداند حتماً بیشتر و بیشتر قدر خود را خواهد دانست و برای خالق خود بیشتر از هرچیزی ارزش قائل خواهد شد و بیشترین وقت خود را برای رضای او صرف خواهد کرد.

حتماً می دانید که آدمی از یک سلول کوچک که توسط اسپرم از بدن موجود مذکر وارد رحم می شود به وجود می آید. اما اینکه این تک سلول کوچک از کجا می داند که باید وارد رحم شود، چگونه از خود مراقبت کند تا مأموریتش را انجام دهد، چه مراحلی را طی کند که موجودی مانند شما را به وجود آورد و..سوالاتی هستند که بسیاری از ما پاسخ آنها را نمی دانیم.

 

 برای آگاه شدن از پاسخ این سوالات با هم سفر کوتاهی را آغاز می کنیم:
" اکنون بیایید یک سفر کوتاه مدت داشته باشیم و اندکی به گذشته باز گردیم و با هم در این حقیقت شگفت انگیز و سرشار از معجزات دقت و تأمل کنیم و ببینیم اوضاع و احوال انسان در آغاز چگونه بوده است.


 در ابتدا تنها یک سلول در شکم مادر وجود داشته است، این سلول یک موجود ناتوان و نیازمند به مراقبت و بسیار کوچکتر از یک دانه ی شن بوده است. شما نیز در آغاز یک سلول کوچک بوده اید و البته همه ی مردم در آغاز اینگونه بوده اند.اکنون در طی سخنانمان این سلول تقسیم و تبدیل به2 سلول شد. بار دیگر تقسم به4 سلول شد سپس 8سلول بعد16سلول. سلول ها اینگونه شروع به تقسیم و افزایش یافتند. ابتدا یک تکه گوشت پدید آمد، بعد این تکه گوشت این شکل را به خود گرفت و دارای دو دست و دو پا و دو چشم شد..."


 این مطلب گوشه ای فیلم مستند خلقت انسان بود که با هم گوشه ای از آن را مطالعه کردیم. نکته ی جالب این مستند که بیانگر یکی از جنبه های اعجاز و جاذبه ی قرآن است، تطابق یافته های علمی در مورد رشد سلول و جنین در بدن مادر با آیات قرآن می باشد. برای آشنایی بیشتر شما عزیزان نمونه ای از آیاتی که در این مستند بیان شده و تطابق آن با واقعیت ثابت شده را برایتان بیان می کنیم:


 " قرآن کریم چگونگی خلقت انسان را اینگونه تشریح کرده است: آیا انسان می پندارد که بیهوده رها می شود؟ مگر او قبلاً نطفه ای نبود که در رحم ریخته شد، سپس علقه شد و خدایش شکل داد و درست کرد و از آن دوجنس نر و ماده قرار داد؟ آیا چنین خدایی نتواند دوباره آنرا زنده گرداند؟"


 در این برنامه در مورد موضوعاتی از قبیل آفرینش انسان، اسپرم و برنامه ریزی آن و تمایز صحبت به میان آمده است. در اینجا قسمتی از مطالب جذاب لوح خلقت انسان را با هم مطالعه می کنیم.


"...سلول های خارجی موجود در سطح تخمک آنزیم های خاصی را ترشح می کنند که دیواره ی رحم مادر را سوراخ می کنند و به این ترتیب تخمک به شدت به دیواره ی رحم می چسبد و به این وسیله از سقوط کردن به خارج از رحم نجات می یابد. وجود این سلول ها بر سطح تخمک در مکان لازم و ترسح آنزیم های ضروری و مورد نیاز بار دیگر ما  را به این حقیقت می رساند که خلقت خداوند بزرگ کامل است. به فضل و برکت این خلقت کامل تخمک در دیواره ی رحم فرومی رود. این مخلوق جدید که در طی چسبندگی به رحم بزرگ می شود از این زمان به بعد جنین نامیده می شود. این حقیقت را دانش زیست شناسی اخیراً کشف کرده است، اما در قرآن کریم ذکر شده است هنگامی که خداوند اولین مرحله ی وجود بچه در داخل شکم مادر را یادآور می شود از کلمه ی علق یا آویزک استفاده می کند. خداوند بلند مرتبه فرموده است: بخوان به نام پروردگارت که آفرید، انسان را از علق آفرید. بخوان و پروردگارت تو کریم ترین است."       

لازم به ذکر است که این اثر توسط "هارون یحیی" تولید و "مؤسسه فرهنگی موعود" کار ترجمه و انتشار آن را انجام داده است و نکته ی مهم دیگری که باید یادآور شد این است که این لوح فشرده همراه با سه لوح مستند دیگر در بسته ای به نام رازآفرینش1 منتشر شده است که به علت گستردگی مطالب، هرکدام از لوح های این مجموعه به صورت جداگانه ای برای شما عزیزان معرفی خواهد شد.

فروشگاه اینترنتی موعود:
http://yaranshop.ir/
 
< قبل   بعد >
spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2020 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.