صفحه نخست arrow مقالات arrow فرقه‌هاي انحرافي و شبه‌عر arrow معرفي و نقد و بررسي فرقه شيطان‌پرستي- قسمت دوم
spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود

مطالب مرتبط

addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
معرفي و نقد و بررسي فرقه شيطان‌پرستي- قسمت دوم چاپ پست الكترونيكي
۰۹ اسفند ۱۳۸۷
 انجیل شیطانی کتابی است که شیطان‌پرستان از آن برای عبادت و دعاهای خود و همچنین استفاده در مراسم خود استفاده می‌کنند. این کتاب شامل کلمات عبری و یونانی و انگلیسی است. معنای دقیق بعضی از این کلمات هنوز کشف نشده است. بسیاری ازدعاهای این کتاب برخلاف دعاهای مسیحیت و کتاب ‌انجیل است. کلیسای ‌شیطانی که عبادتگاه شیطان‌پرستان می‌باشد و در قرون وسطی به عنوان مکانی برای انجام مراسم آنها استفاده می‌شد.  • اصول و قوانین شیطان‌پرستان

1- بر وجود شیطان به عنوان یک موجود (جوهر هستی) بحث می‌کنند. 2- تأکید بر بی‌همتایی مطلق یک فرد و حق رهایی انسان از هویتی که جامعه بر او تحمیل کرده‌است. 3- کلیسای شیطانی، تأییدکننده نظریه دموکراتیک «برتری از آن همه» است. 4- شیطان همه آنچه را که گناه شمرده می‌شود حاوی لذت فیزیکی می‌داند. 5- خدایی جز انسان وجود ندارد. 6- انسان حق دارد با قانون خودش زندگی کند. 7- پلیدی و پاکی جدایی‌ناپذیرند، چون نمی‌توان روح پلید را بدون در نظر گرفتن پاکی تعریف کنيد. تاریکی بدون روشنایی قابل درک نیست. 8- اگر خدا شیطان راخلق کرده و به او آگاهی داشته پس خدا شیطان است، اگر خدا انسان را خلق کرده و به نقص او آگاهی داشته پس خدا ناقص است. 9- ما ویران می‌کنیم تا چیزی نو بسازیم، دائماً در حال تخریب و نوسازی خود 10- سرگرمی مطلوب آنها از طریق نفرین بر افراد ضعیف و ناتوان که آسیب‌پذیرند می‌باشد. 11- انسان حق دارد با قانون خودش زندگی کند 12- یک شیطان‌پرست حق ندارد با مسلمانان همراه شود و نماز بخواند و یا آن‌ها را چه در مسجد و چه در جاهای دیگر ببیند و اگر نشنید که یک نمازگزار، از شیطان به خدا پناه می‌برد باید او را بکشد و...

  • آداب و رسوم شیطان‌پرستان

آداب شیطان‌پرستی در زمانهای قدیم و قرون اولیه در چندین زمان انجام می‌گرفت: اولین زمان، هنگام کسوف و خسوف بود. آنها تصور می‌کردند که در این هنگام، شیطان و خدای تاریکی از انسان‌ها عصبانی هستند و منتظر هدیه می‌باشند. لذا برای آرامش شیطان، مراسم قربانی را انجام می‌دادند. این مراسم بخصوص در قبایل آمریکای جنوبی، بسیار فراوان دیده شده‌ است به گونه‌ایکه اکتشافات به دست‌ آمده، وجود این قربانیها را تصدیق می‌نماید. اتاقهای قربانی به شکل خاصی ساخته می‌شد و دارای تزئینات خاص خود بود. امروزه قربانی انسانها در شبهای بسیار تاریک انجام می‌شود. آداب و رسوم شیطان‌پرستان، بسیار زیاد می‌باشد که ما در اینجا به ذکر چند مورد اکتفا می‌کنیم:

1- مهمترین اعمال آنها که بر اجرای آن مداومت جدی دارند اعمال جنسی است و بعد از انجام آن برای پیشبرد اهداف حاضرین، از شیطان کمک میخواهند.

2- مراسم عضویت یک عضو جدید: مجموعه‌ای از کارهای مختلف می‌باشد که توسط کشیش کلیسای شیطان‌پرستان و یا همسر وی انجام می‌شود. این عمل در جادوگری نیز وجود دارد. در این مراسم 5 بوسه مقدس وجود دارد که بر بدن شخص عضوشونده زده می‌شود که باعث خیر و برکت او، تقدس او در بین شیطان‌پرستان، تشکر از وی به منظور عضوشدن و در نهایت قبول فرد عضوشونده است.

3- مراسم نماز سیاه یا نماز جماعت سیاه: این مراسم یکی از مهمترین مراسم شیطان‌پرستان است که در کلیسای شیطانی انجام می‌شود و دقیقاً همانند مراسم عشای ربانی مسیحیت می‌باشد با این تفاوت که تمام کارها برعکس انجام می‌شود. در این مراسم صلیب وارونه آویخته می‌شود، کشیش و حاضران برهنه مراسم را اجرا می‌کنند. وقتی که نام خدا یا مسیح آورده می‌شود همگی حرکاتی کفرآمیز انجام می‌دهند و دعاها و سرودهای مذهبی وارونه خوانده می‌شود. کشتن کودکان و ریختن خون معصومان و باکره‌ها جزو آدابی بود که در اواخر قرون وسطی به نماز جماعت سیاه افزوده شد. آن‌ها برای توجیه این عمل خود می‌گفتند که باید بدی را به خاطر نفس بدی انجام داد زیرا این تنها راه رستگاری است.

4- مراسم حج شیطان‌پرستان: آنچه در این قسمت می‌خوانید، نتیجه یک مشاهده عینی توسط یکی از محققین می‌باشد. «تابستان سال 2002 میلادی، از طرف تلویزیون هلند، برای تدریس به دانشجویان کرد شاغل در تلویزیون کردستان عراق (KTV) به آنجا سفرکردم. کاک خلیل، یکی از مسئولین تلویزیون کردستان که مأمور امور دانشجویان بود، گفت: او رهبر شیطان‌پرستان است. به نظرم مذهب جالبی آمد از خلیل خواهش کردم مرا با ایشان آشنا کند. نتیجه دیدار آن شب این بود که فهمیدم این مراسم دو روز دیگر در پرستشگاه لاش به رسم هرساله برگزار خواهد شد. لاش روستایی است در مرکز کردستان عراق این پرستشگاه همانند آتشکده‌ای بزرگ است که از سه قسمت تشکیل می‌شود 1) شبستان 2) محوطه حیاط 3) صحن دوزخ: محلی که مراسم حج در آن برگزار می‌شود. آنچه توجه مرا جلب خود کرد، نام طاووس ملک بود که به صورت سنگ برجسته بر دیوار نقش بسته بود. طاووس نزد یزیدیان همان شیطان است و آنها معتقدند که بر آدم برتری دارد. آنها شورش شیطان و سجده‌ نکردن او در برابر انسان را شورشی برحق می‌دانند. بخش مهم این مراسم پرتاب دستمال به سنگ  برجسته‌ای بود که از دیوار غار بیرون زده ‌بود. این مرحله اصلی‌ترین مرحله حاجی‌شدن است که باچشمان بسته ازفاصله هفت‌ متری دستمال سیاه بزرگی را به‌طرف سنگ پرتاب می‌کنند. اگرسه ‌بار موفق ‌شوی این عمل را انجام‌ دهی حج شما قبول‌ است و الا باید دو روزبعد بازگردی ودوباره این عمل را انجام دهی.

5- موسیقی شیطان پرستان: توصیه‌ای که شیطان‌پرستان در مورد موسیقی، ناگزیر به انجام آنها هستند، به شرح ذیل می‌باشد: شنیدن آهنگهای تند، همواره با خشونت که وحشت و نفرت را با خود دارد. آنان موظفند همیشه خشم و نفرت خود را نسبت به مسیح و سایر مقدسات اعلام دارند. آنان خوانندگان بسیار خشنی را که در صدایشان می‌توان غرش حیوانات وحشی را شنید، سمبل قدرت شیطان‌پرستی می‌دانند که کمبود و نیاز خود را با خشونت زیاد رفع می‌نمایند. به نوشته کتاب مقدس، شیطان قبل از هبوط، در مقام مسئول  امور موسیقی آسمانی بوده‌ است. در موسیقی هوی‌متال «شیطان‌پرستان»، راک و پاپ، متون کفرآمیز بسیاری یافت می‌شود در این موسیقی جملاتی همچون: عیسی (ع) بچه حرامزاده مریم (س) بوده / من عیسی مسیح فریب‌دهنده را انکار می‌کنم و از او متنفر هستم و... در این شوها مسیح با مواد مخدر، مطابقت داده شد و برهنه‌ بودن عیسی را با شهوات جنسی، یکی دانسته‌اند. خواننده راک می‌گوید: ما با تمام ارواح شرور، تسخیر شده‌ایم، ای خدا ما مرگ تو را می‌خواهیم، بر روی برگزیده‌ات تف می‌کنیم و دست راست شیطان می‌نشینیم. یکی از خوانندگان محبوب شیطان‌پرستان مرلین منسون نام دارد او خواننده ضد مسیح است که دارای فلسفه‌ای منفي‌‌باف است. بعضی او را شیطان بزرگ می‌نامند و عده‌ای به او فرستاده شیطان میگویند. عقاید او که در موزیک‌هایش به نمایش درمی‌آید این است که انسان را موجود پست خلق‌شده می‌نامد او خود را خدا می‌داند و می‌گوید هر کس خدای خودش است. او دشمن مسیح است او در یکی ازکنسرت‌هایش انجیل را پاره کرد. منسون در دیدار خود با آنتوان لاوی (مؤسس کلیسای شیطان) توسط لاوی عنوان کشیش را دریافت کرد.

  • «افراد تأثیرگذار در فرقه شیطان‌پرستی»

از جمله تأثیر‌گذارترین افراد در این فرقه شخصی است به نام «آنتوان لاوی» (antovan (lavey رهبر سابق کلیسای شیطان. در حال حاضر همسر او رهبر کلیسای شیطان می‌باشد. سیمون گلوس پایه‌گذار یکی از نخستین فرقه‌های شیطان‌پرستی بود. مخالفان او مسیحیان ارتودکس بودند که از او به عنوان یک جادوگر سیاه یاد می‌کردند که با دست یاری سپاه جهنم معجزه‌های دلهره‌آوری ترتیب می‌دهد. بر طبق روایت مسیح ”جادوی سفید پیتر حواری مسیح بر جادوی سیاه سیمون پیروز شد و شیاطین و کسانی که در پرواز او بودند از او حمایت کردند و نابود شدند“

  • کتب و عبادتگاه شیطان‌پرستان

انجیل شیطانی کتابی است که شیطان‌پرستان از آن برای عبادت و دعاهای خود و همچنین استفاده در مراسم خود استفاده می‌کنند. این کتاب شامل کلمات عبری و یونانی و انگلیسی است. معنای دقیق بعضی از این کلمات هنوز کشف نشده است. بسیاری ازدعاهای این کتاب برخلاف دعاهای مسیحیت و کتاب ‌انجیل است. کلیسای ‌شیطانی که عبادتگاه شیطان‌پرستان می‌باشد و در قرون وسطی به عنوان مکانی برای انجام مراسم آنها استفاده می‌شد. امروزه کلیسای شیطان‌پرستان محلی است برای انجام اکثر مراسم شیطان‌پرستی جدید. کتاب مقدس آنها، فلسفه آنتوان لاوی مؤسس کلیسای شیطان را توصیف می‌کند. کتاب معروف شیطان‌پرستان انجیل نام دارد که شامل 4 بخش است: 1- کتاب شیطان 2- کتاب لوسیفر 3- کتاب بلیل 4- کتاب لوتیان

برخی از قسمت‌های کتاب: «به‌نام خدای بزرگ ما شیطان، بر شما فرمان می‌دهم که از دنیای سیاه بیرون آیید، شیطان جام بادة لذت را بردار. این جام پر از اکسیر زندگی است و آن را با نیروی جادوی سیاه انباشته ‌کن این نیرو در سراسر عالم کائنات وجود دارد. آمین، ای دوست و همدم شب تو از صدای سگ‌ها و ریختن خود شاد می‌شوي. تو در میان سایه‌های عبور می‌گردی. تو تشنه خون هستی و بشر را تحدید می‌کنی.»


  • معرفی کشورهای دارای گروههای شیطان‌پرستی
 
گروههای شیطان‌پرستی مصر: رهبر این گروه جوانی به نام عماد‌الدین حمدی است و لقب خدمتگزار شیطان را دارد. او در جریان بازجویی تأکید کرده است که بارها توانسته شیطان را فرا خوانده و با او به گفتگو بپردازد. اعضای این گروه به گورستانهای قاهره می‌رفتند و اجساد مردگان را از قبرها بیرون می‌آوردند و صلیب شکسته و ستاره شش‌پر داوودی و ستاره پنج‌پر را در جسد مرده فرو می‌کردند. همچنین قربانی‌هایی برای شیطان تقدیم می‌داشتند. آنها خون حیوانات قربانی‌شده را به صورت و دستهای خود می‌مالیدند تا شیطان از آنها راضی شود. آنها سپس نسخه‌ای از قرآن مجید را پاره‌پاره می‌کردند. اسناد و اطلاعات قابل اعتقاد نشان می‌دهند که صهیونیست‌ها در پیدایش گروه منحرف شیطان‌پرستان نقش مؤثری داشته‌اند. « سالم قارش» خواننده موسیقی بث‌متال که در بین اعضای این گروه از بهترین خوانندگان می‌باشد اقدام به خواندن سوره حشر با آهنگ نمود. مراسم شیطان‌پرستان در روز شنبه انجام می‌شود. این روز از نظر یهود روز مقدسی است.

گروه‌های شیطان‌پرستی آلمان: شبکه خبری بی‌بی‌سی تعداد شیطان‌پرستان آلمانی را بین 5 تا 8 هزار نفر ذکر می‌کند. این گروه عموماً از ستاره‌های پنج ‌ضلعی و صلیب‌های شکسته استفاده می‌کنند. سه نوجوان آلمانی که گفته می‌شود جزو گروههای شیطان‌پرست بوده‌اند از روی یک پل به پایین پریدند و خودکشی کردند. این اولین بار نیست که پل 78 متری «گلتس اشتهال» در «‌ریشن باخ» بلندترین پل آجری جهان، شاهد چنین خودکشی‌ها بوده است. علامت اس‌اس و سمبل‌های ارتش نازی آلمان نیز از علائم این گروه از شیطان‌پرستان آلمان می‌باشد.

گروه‌های شیطان‌پرستی تهران: راز خانه شیطان‌پرستان که در آن 6 جوان شرور به اغفال دختران و پسران می‌پردختند از سوی مأموران مبارزه با مفاسد اجتماعی تهران، خاموش شد. این افراد در مجالس مختلف پارتی‌های شبانه شرکت می‌کردند و به تبلیغ فرقه خود می‌پرداختند. هدف اصلی آنها به دام انداختن دختران پولدار و کشاندن آنان به خانه شیطان‌پرستان بود تا از نظر مالی تأمین شوند. این شش نفر وقتی دختران جوان را به خانه می‌کشاندند پس از این که با هیجانات مراسم شیطان‌پرستی شور و حال خاصی به میهمانان خود می‌دادند از حضور آنها در مجلس و مسائل حاشیه‌ای که مهمترین آنها رابطه جنسی بود مخفیانه فیلمبرداری می‌کردند. دختران با پرداخت هزینه‌های هنگفت مخارج خانه‌های شیطان‌پرستان را تأمین می‌کنند. 

 
< قبل   بعد >
spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2020 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.