صفحه نخست arrow مقالات arrow سياست arrow بمب جنسي؛ سلاح جديد ارتش آمريکا
spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود

مطالب مرتبط

addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
بمب جنسي؛ سلاح جديد ارتش آمريکا چاپ پست الكترونيكي
۱۶ تير ۱۳۸۷
 ساخت بمب جنسي به دليل توانايي‌هاي آن در بر هم زدن ساختار نيروهاي دشمن، با سرمايه‌گذاري بيشتري همراه شده است. منتقدان در برابر کارايي استفاده از چنين سلاح‌هايي عليه نيروهاي دشمن در عراق سؤالات زيادي را مطرح مي‌کنند؛ چرا که نيروهاي جنگجوي مسلمان، احتمالاً کشته شدن در يک عمليات انتحاري را بر يک زندگي توأم با همجنس‌بازي ترجيح خواهند داد.


چکيده:
در چند دهه اخير و به دنبال انجام مطالعات و آزمايش‌هاي مختلف در جهت توسعه زرادخانه سلاح‌هاي ميکروبي و شيميايي ارتش آمريکا، ساخت چند سلاح جديد نظير بمب‌هاي حاوي مواد حساسيت‌زاي پوستي، بمب‌هاي ايجاد کننده بوي بد دهان، بمب‌هاي نفخ‌آور و در نهايت بمب جنسي، در دستور کار پنتاگون قرار گرفته است. اما در اين ميان، ساخت بمب جنسي به دليل توانايي‌هاي آن در بر هم زدن ساختار نيروهاي دشمن، با سرمايه‌گذاري بيشتري همراه شده است. منتقدان در برابر کارايي استفاده از چنين سلاح‌هايي عليه نيروهاي دشمن در عراق سؤالات زيادي را مطرح مي‌کنند؛ چرا که نيروهاي جنگجوي مسلمان، احتمالاً کشته شدن در يک عمليات انتحاري را بر يک زندگي توأم با همجنس‌بازي ترجيح خواهند داد. نويسنده در اين مقاله با اشاره به سرمايه‌گذاري‌هاي ارتش آمريکا براي ساخت اين سلاح شيميايي جديد معتقد است که استفاده از اين سلاح عليه نيروهاي آمريکايي مي‌تواند به بروز يک فاجعه منجر گردد و جهنم کنوني درعراق را با وضعيتي بدتر روبه‌رو نمايد.


امروزه ديگر دکتر استرانگلاو در پژوهشکده (برادران) رايت نيروي هوايي ايالات متحده در دايتون اوهايو، سمتي ندارد. اما سيزده سال پيش، اين پژوهشکده از پنتاگون خواست که بودجه‌اي 5/7 ميليون دلاري را جهت انجام پژوهش بر روي پروژه ساخت بمبي که قادر به تبديل سربازان دشمن به افرادي همجنس‌باز باشد، تصويب نمايد.

براساس اسنادي که اخيراً توسط يک گروه بررسي کننده اسناد مربوط به توسعه سلاح‌هاي زيستي و مخارج آنها به دست آمده است، مديران اين آزمايشگاه به دنبال تحقق ساخت سلاحي غيرکشنده هستند که دشمن را به گونه‌اي غيرقابل تصور نابود نمايد.

ادوارد‌هاموند در گفت وگو با شبکه CBS در اين مورد مي‌گويد: «پژوهشکده اوهايوي نيروي هوايي، پيشنهاد ساخت بمبي را ارائه نموده که حاوي مواد شيميايي تحريک‌کننده نيروي جنسي سربازان دشمن مي‌باشد. آنان معتقدند که در سايه استفاده از اين بمب‌ها، واحدهاي دشمن از هم گسيخته گرديده و سربازان به صورتي غيرقابل تصور، براي يکديگر جذاب به نظر مي‌رسند.»

بايد دانست که در سال 2005 ميلادي، شبکه بي بي سي براي اولين بار خبر از طراحي و ساخت اين بمب داد. براساس گزارش بي‌بي‌سي، اگرچه در بررسي‌هاي به عمل آمده، تعدادي از سلاح‌هاي غيرکشنده پيشنهاد شده نظير مواد حساسيت‌زاي پوستي، مواد ايجادکننده بوي بد دهان، مواد نفخ‌آور و در نهايت، مواد شيميايي جذب کننده زنبورها به دور سربازان دشمن، مورد پذيرش قرار نگرفتند، اما رهبران پنتاگون، نظر مثبت خود را در مورد پروژه بمب جنسي اعلام نمودند. البته پافشاري پنتاگون بر انجام چنين پروژه‌هايي، يادآور رسوايي خريد چکش‌هاي معمولي اما 98 دلاري آنان براي ارتش ايالات متحده است.

در دوره‌اي که رئيس‌جمهور کلينتون در برابر همجنس‌بازان شعار «چيزي نپرس، چيزي نگو» را در پيش گرفت تا راه براي استخدام همجنس‌بازان در ارتش آمريکا باز شود، ايده ساخت بمب جنسي نيز به عنوان يک طرح جذاب مطرح شد. هرچند چنين برنامه‌هايي، سابقه‌اي ديرپا در ميان مقامات نظامي ايالات متحده دارد.

براساس گزارش تعدادي از مورخان، بمب «الکساندر کبير» در اصل يک بمب جنسي بوده است که قرن‌ها پيش مورد استفاده قرار گرفت. يک قرن پيش از آن نيز، در نبرد «ترموفيل» که حوادث آن اخيراً در فيلم سينمايي 300 به تصوير کشيده شده است و به نبرد تاريخي گروهي اندک از سپاه يونان با ارتش ايران مي‌پردازد، استفاده از بمب‌هاي جنسي گزارش گرديده است.

اما در مورد کارايي بمب‌هاي جنسي عليه جنگجويان عراقي، ترديدهاي زيادي وجود دارد؛ چرا که احتمالاً استفاده از چنين بمب‌هايي عليه آنان، آثاري معکوس براي ما خواهد داشت.
بسياري معتقدند که رزمندگان مسلمان ترجيح مي‌دهند که خود را در يک عمليات انتحاري عليه پست‌هاي بازرسي منفجر نمايند، اما ذلت يک زندگي توأم با همجنس‌بازي را نپذيرند. لذا به کارگيري اين سلاح از سوي ارتش آمريکا مي‌تواند به افزايش کشته‌هاي ما بيانجامد. اما بايد دانست که سرمايه‌گذاري 5/7 ميليون دلاري ارتش آمريکا بر روي ساخت چنين بمب‌هايي، مي‌تواند حتي به پايان يافتن سريع‌تر جنگ عراق نيز بيانجامد.

من معتقدم که با فرض استفاده دشمنان ما از چنين سلاحي عليه خود ما، کاربرد چنين سلاح‌هاي شيميايي نويني با محدوديت‌هاي اخلاقي زيادي روبروست. مثلاً فرض کنيد که يکي از اين بمب‌ها در پايگاه نظاميان آمريکايي در بغداد منفجر شود. آيا مي‌توان وضعيت اين نيروها را به دنبال چنين حمله‌اي تصور نمود؟

البته هم اينک نيز مخالفان زيادي در برابر حضور همجنس‌بازان در واحدهاي ارتش آمريکا وجود دارند. هرچند در سايه تغييرات کنوني، ممکن است تعداد اين افراد، بيشتر نيز گردد.
به ياد آوريد که هم اينک نيز ما در يک جهنم واقعي حضور پيدا کرده‌ايم. چرا که هيچ يک از ما در گذشته حتي تصور حضور نيروهايمان را در چنين جهنمي نمي‌کرديم و البته به‌کارگيري چنين سلاح‌هايي، تنها به بدتر شدن وضعيت اين جنگ خواهيد انجاميد.

توني نورمن
ماهنامه سیاحت غرب شماره 53
منبع: www.Post-gazette.com


 
< قبل   بعد >
spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2020 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.