صفحه نخست arrow مقالات arrow معرفی کتاب arrow معرفـي‌و آشـنايي‌با منـابـع مطالعاتي مهدوي
spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود

مطالب مرتبط

addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
معرفـي‌و آشـنايي‌با منـابـع مطالعاتي مهدوي چاپ پست الكترونيكي
۳۱ شهريور ۱۳۸۶
اشاره: در آموزه‌هاي اسلامي و سخنان پيامبر گرامي و امامان معصوم(ع) نشناختن امام زمان برابر با مردن در عصر جاهليت (بدون دين و مذهب) دانسته شده است. اهميت اين مطلب در اين دوران كه عصر امامت خرين حجت خدا، امام مهدي(ع) است، بيش از پيش احساس مي‌شود و ضروري است كه اهل ايمان همة تلاش خود را براي گسترش شناخت نسبت به اين امام همام و دوران و شرايط زمانه به كار گيرند. از اين رو، بر آن شديم تا برخي از منابع جديد مطالعاتي در باب موضوع مهدويت و آخرالزمان را كه در سال‌هاي اخير به چاپ رسيده و از محتواي مناسب و درخوري برخوردار است، به حضور شما معرفي كنيم. باشد كه در راه فراگيري اين معارف موفق باشيم.

1. معرفت امام عصر(ع) و تكليف منتظران
 ابراهيم شفيعي سروستاني
چاپ دوم: تهران: موعود عصر(عج)، 1385.
اين كتاب، اثري نسبتاً جامع در زمينة مهم‌ترين موضوعات و مباحث مهدوي است كه در حال حاضر مورد توجه عموم مردم، به ويژه اقشار تحصيل كرده، از دانشجويان و طلاب قرار گرفته است. مي‌توان گفت اين كتاب همانند متني آموزشي با قلمي شيوا و سيري منطقي خواننده را به تدريج با باور مهدوي و فرهنگ انتظار و تكاليف عصر غيبت آشنا ساخته و ملاك‌ها و معيارهاي متقن و مستدلي بر اساس منابع اصلي و دست اوّل در مواجهه با ديدگاه‌هاي مختلف به او مي‌دهد. لازم به ذكر است بخشي از اين اثر حائز رتبة نخست (كشوري) كتاب سال مهدويت شده است. فصل‌هاي پنج‌گانة اين كتاب عبارتند از:
1. امام مهدي(ع)، خصايص و ويژگي‌ها، 2. انتظار؛ رويكردها و كاركردها، 3. ظهور؛ نشانه‌ها و چشم‌اندازها، 4. باور مهدوي؛ آسيب‌ها و بايسته‌ها، 5. انتظار؛ روزها و يادها.

 
ماهنامه موعود شماره 79
 
< قبل   بعد >
spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2020 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.