spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود

مطالب مرتبط

addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
پاسخ صاحب الزمان (عج) به شکاکين چاپ پست الكترونيكي
۰۶ شهريور ۱۳۸۶
 نامه حضرت ولي عصر"عج" خطاب به کساني است که در وجود حضرت شک کرده بودند و شيخ ابي عمر عامري جواب حضرت را براي اينان آوردند :


بسم الله الرحمن الرحيم
خدا ما و شما را از فتنه ها عافيت دهد،و به ما و شما روح يقين را هديه دهد.خدا ما را در پناه خودش قراردهد،شما را هم ازعاقبت بد درپناه خودش قراردهد،به من خبررسيده که شک کرديد جماعتي از شما در دين، پس غمناک شديم از شما که اين (شک شما) بين ما وشما پرده انداخت (غصّه ما ) براي شماست نه براي خودمان،به درستي که خدا با ماست پس هيچ نيازي ما به غير خدا نداريم،حق هميشه با ماست پس به وحشت  نمي اندازد ما راهر کس که بنشيند. و ما صنعت دست خداييم؛ومخلوقات،صنعت دست ما.

اي گروه چه شده است شما را تردد شما در شک است و در حيرت برگردانده شديد ،آيا اين آيه قرآن را نشنيديد که خداوند عزّوجل مي فرمايد:

"اي کساني که ايمان آورديد اطاعت کنيد از خدا و اطاعت کنيد رسول و اولي الامر از ايشان را "

آياندانستيد آن آثاري که به شما رسيده،آن چه که بوده و ايجاد شده از ائمه گذشته و باقي مانده شماست؟

آيا نديديد که خداي سبحان چگونه براي شما پناهگاه هايي قرار داده است که شما در آن پناهگاه ها به آرامش برسيد؟

آيا نديديد که خداوند برايتان چه عَلَم هايي را قرار داده است که شما به واسطه  آن هدايت شويد؟

از حضرت آدم اين پرچم بوده تا امامي که گذشت (امام حسن عسگري(ع)) هر زمان علمي ناپديد مي شود علم ديگري پديد مي آيد وقتي خدا ستاره قبلي را گرفت شما گمان بي جا کرديد که خدا دينش را باطل کرد،وسيله بين خود و مخلوق را بريد اين چنين نيست که شما گمان مي کنيد نه هيچ وقت بوده  و خواهد بود،تا زمان قيامت،و امر خدا ظاهر مي شود در حالي که مردم کراهت دارند.

و پدرم با سعادت کامل بر روش پدرانش گذشت گام به گام جاي آن ها قدم گذاشت،وصيت او و علم او در بين ما هست،و کسي که جانشين او باشد،وکسي که بنشيند جاي او  هم در بين ما هست.هيچ کس با ما دعوا نمي کند  (در مورد موضوع جانشيني ) مگر کسي که ظالم و گناه کار باشد .

اگر فرمان خدا که هيچ گاه مغلوب نمي شود نبود،حتماً از موقعيت ما چيزي بر شما ظاهر مي شد که عقل هايتان سرگردان شود،و شکهايتان از بين برود،ولي هر چه خدا بخواهد مي شود .

پس تقوا داشته باشيد، وتسليم ما شويد،امر شما بر ما وارد مي شود ،پس بر ماست صادر کردن (پاسخگويي به شما)،و اراده نکنيد بر پرده برداري از چيزي که پرده افتاده بر شما (منظور خود حضرت هستند که در پس پرده غيبت به سر مي برند) ميل نکنيد از طرف راست و برنگرديد به چپ.

من خيرخواهي شما را کردم و خدا شاهد بر من و شماست. اگر نبود نزد ما که دوست داشتيم صلاح شما و رحمت بر شما و دوست داشتيم دلسوزي بر شما را،ما از مورد خطاب قراردادن شما مشغول به کار ديگري مي شديم.

 خدا ما و شما را حفظ کند از قرار گرفتن در مهلکه ها و مرض ها و آفت ها به رحمت خودش، به درستي که خدا قادر بر هر چيزي است،وخدا هم براي ما و هم براي شما سرپرست و حافظ است و سلام بر همه اوصياء و اولياء و مؤمنين " و رحمة الله وبرکاته و صلي الله علي محمد النبي وسلم تسليما"
مکيال المکارم

 
< قبل   بعد >
spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2020 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.