spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود
addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
نشانه‌هايى از پايان چاپ پست الكترونيكي
۰۶ بهمن ۱۳۸۳

ترجمه: على فاطمياناشاره :
در سالهاى اخير جهان مسيحيت شاهد بروز و ظهور موجى فزاينده ازتوجه به پيشگوئيهاى كتاب مقدس درباره آخرالزمان بوده است. موجى كه در آستانه سال 2000م و پايان هزاره دوم ميلادى به اوج خود رسيد.


در اين سالها در نشريات غربى و پايگاههاى اينترنتى مقالات فراوانى منتشر شده كه در آنها است پيشگوئيهاى كتاب مقدس با رويدادهاى عصر حاضر تطبيق داده شده و از حوادث مختلف سياسى، اجتماعى و زيست محيطى كه در سالهاى اخير در جهان رخ داده يا در حال رخدادن است به عنوان نشانه هاى آخرالزمان يا پايان دنيا ياد شده است.

با اذعان به اين مطلب كه برخى از اين مقالات با اهداف تبليغى و تبشيرى مسيحيان در جهان هماهنگى و همسويى دارد؛ براى آشنايى خوانندگان عزيز موعود، با نگاهى كه امروز در ميان مسيحيان درباره حوادث آخرالزمان وجود دارد، يكى از اين مقالات را انتخاب و در معرض قضاوت شما عزيزان قرار مى دهيم.

در خلال اعصار و قرون، شمارى از معلمان روحانى و غيبگويان، بصيرت خاصى نسبت به آينده دريافت كرده اند. يكى از عميق ترين اين بصيرتها نسبت به آنچه اتفاق خواهد افتاد، 2000 هزار سال پيش، در دامنه كوهى خارج از اورشليم اعطا شد. گروه كوچكى از حقيقت جويان در گرد معلمشان، عيساى ناصرى، جمع شده بودند. سؤالى كه از او پرسيدند، جوابى را در پى داشت كه سالها و قرنها، تا اين زمان كه ما در آن زندگى مى كنيم، ادامه دارد:
»و همانطور كه او [عيسى] بر فراز كوه زيتون ها نشست، حواريون به سوى او آمدند، گفتند: به ما بگو نشانه هاى آمدن تو و پايان دنيا چه خواهد بود؟«1


عيسى (ع) با شمارى از مشخصات جوابشان، را داد تا مراقب باشند. (عبارت »پايان دنيا« كه در اينجا به كار رفته به معناى پايان عمر كره زمين نيست، بلكه منظور پايان سلطه غير انسانى بشر بر روى زمين است). اگر چه بسيارى از نشانه هايى كه او داد، قرنها گريبانگير دنيا بوده؛ اما جالب توجه آن است كه شدت و كثرت اين نشانه ها اكنون افزايش يافته است:

1. افزايش جنگها

»از جنگها خواهيد شنيد و شايعات جنگها؛ زيرا ملتى عليه ملتى بر خواهد خاست، و مملكتى عليه مملكت ديگر.«2
هيچ مقطعى از تاريخ مانند قرن بيستم، شاهد افزايش تعداد جنگها نبوده است. طبق برآورد صليب سرخ جهانى، بيش از 100 ميليون نفر در جنگهايى كه از آغاز اين قرن به وقوع پيوسته است؛ جان خود را از دست داده اند.
از جنگ جهانى دوم تاكنون، بيش از 150 جنگ عمده و صدها شورش مسلحانه و انقلاب رخ داده است. از پايان جنگ جهانى دوم، ارقام كشته ها در نزاعهاى مسلحانه، بيش از 23 ميليون نفر است. طبق گزارش واشنگتن پست: »جنگهاى قرن بيستم، جنگهاى تمام عيارى عليه جنگجويان و غير نظاميان بوده است... در حالى كه در قياس با آن، جنگهاى وحشيانه قرون پيشين مانند جنگهاى خيابانى بوده است.«

2. گسترش خشكسالى

»و نيز خشكسالى خواهد بود.«3
اواخر سال 1996، بانك جهانى گزارش كرد كه روزانه بيش از 800 ميليون نفر گرسنه، در جهان به سر مى برند و بيش از 500 ميليون كودك، غذاى كافى براى رشد روانى و جسمانى دريافت نمى كنند. معاون بانك جهانى مى گويد: »روزانه حدود 40 هزار نفر در جهان، بر اثر گرسنگى مى ميرند، كه غالباً در مناطق روستايى رخ مى دهد.«

3. شيوع بيماريهاى مهلك

»و نيز بيماريهاى مهلك خواهد بود.«4
كمتر از 20 سال پيش، حرفه پزشكى مدعى بود كه بر بسيارى از بيماريهاى باكتريايى و ويروسى فائق آمده است، اما امروزه مواردى از بيماريهاى عفونى بيداد كرده است.

خبرگزارى آسوشيتد پرس گزارش مى دهد: »ظهور انواع باكتريهايى كه نمى توان با آنتى بيوتيكهاى فعلى آنها را از بين برد، مى تواند خود، تبديل به تهديدى عليه سلامت عمومى و بدتر از بيمارى ايدز شود. بيماريهايى كه اخيراً گمان مى رفت بر آنها فائق آمده باشند، رفته رفته مهار ناشدنى مى شوند... دانشمندان انتظار چيزى كمتر از يك فاجعه پزشكى ندارند.«

UN AIDS ، برنامه مشترك سازمان ملل عليه ويروس ايدز، در گزارش پايان سال خود در دسامبر 1996، عنوان كرد كه در آن سال، 1/3 ميليون مورد جديد از آلودگى به ويروس اچ. آى. وى. در تمام دنيا رخ داده است. در سال 1996، يك و نيم ميليون نفر از بيمارى ايدز مردند كه مجموع كسانى كه تاكنون در ارتباط با اين بيمارى مرده اند به 6/4 ميليون نفر مى رسد. براساس همين نوشتار، افزون بر 24 ميليون نفر مبتلا به ويروس اچ.آى.وى. يا بيمارى ايدز، اكنون در تمام دنيا زندگى مى كنند؛ اين آمار و ارقام به خوبى مى رساند كه از سال 1981 - كه اين بيمارى براى اولين بار شناسايى شد - تا كنون بالغ بر 30 ميليون نفر به آن مبتلا شده اند. سازمان بهداشت جهانى مى گويد: »در تمام دنيا، روزانه بيش از 6000 نفر به اين بيمارى مبتلا مى شوند و اين سرايت روز به روز بدتر مى شود.«

4. فراوانى زمين لرزه

»و در جاهاى متعدد زمين لرزه خواهد بود.«5
سالنماى جهانى به ما مى گويد كه بين سالهاى 1000 تا 1800 ميلادى، تنها 21 زمين لرزه عمده وجود داشت. اما بين سالهاى 1800 تا 1900 تعداد آن 18 واقعه بود. بين سالهاى 1900 تا 1950، 33 زمين لرزه بزرگ به وقوع پيوست؛ تقريباً به اندازه آنچه در طى 1850 سال گذشته رخ داده است!

بين سالهاى 1950 تا 1991 ، 93 زمين لرزه بزرگ اتفاق افتاد، تقريباً 3 برابر تعداد آن در نيم قرن گذشته، و 1/3 ميليون نفر از مردم را در سراسر جهان، به كام مرگ فرستاد. بسيارى از دانشمندان هشدار مى دهند كه ما در حال حاضر به دوره اى از بلاياى زمين لرزه اى وارد مى شويم.

5. گسترش خشونت

دنيايى »پر از خشونت«6
يكى ديگر از شرايطى كه به گفته عيسى درست در زمان پيش از بازگشتش رواج خواهد داشت، خشونت وحشيانه است:

»همانطور كه در ايام [دوره] نوح بود، در زمان آمدن پسر انسان نيز چنين خواهد بود.«7
در ايام دوره نوح، »زمين در برابر خداوند فاسد و پر از خشونت بود.«8 روزنامه هاى امروز پر از تيترهايى از ماجراهاى غم انگيزى از خشونتهاى بى رحمانه است. امروزه ميزان آدم كشى و خودكشى سالانه در آمريكا، تقريباً به اندازه مجموع كشته شدگان امريكايى در طول جنگ ويتنام است. تنها در 30 سال گذشته، خودكشى و قتل، جان بيش از يك ميليون و دويست هزار امريكايى؛ يعنى بيش از تمام مردانى را كه در كل جنگهاى تاريخ امريكا كشته شده اند، گرفته است.

6. ابلاغ مژده انجيل

»سرانجام وقتى مژده انجيل به گوش همه مردم جهان رسيد و همه از آن باخبر شدند، آنگاه دنيا به آخر خواهد رسيد.«9

بر خلاف رشد غم انگيز جنگها، خشكسالى، طاعون و زمين لرزه هايى كه به گفته عيسى، »آغاز غمها«10 است، ابلاغ موعظه انجيل به تمام ملتها، نشانه اى ويژه براى زمانى است كه دنيا حقيقتاً به پايان خود برسد.
هيچ گاه در طول تاريخ مانند الآن، انجيل در سراسر دنيا و براى كل ملتها خوانده نشده بود؛ اگر چه مستقيماً به وسيله مبلغان مسيحيت انجام نمى گيرد، اما با وسايل ارتباط جمعى نوين از قبيل: راديو، تلويزيون و ارتباطات راه دور، انجام مى گيرد. طبق سالنامه جهان مسيحيت، پيام انجيل هم اكنون براى 4 ميليارد نفر؛ يعنى عملاً براى تمام كشورها موعظه شده است. »آنگاه پايان فرا خواهد رسيد.«

7. افزايش مسافرتها

»بسيارى به جلو و عقب خواهند دويد.«11
حوالى 534 پيش از ميلاد مسيح، خداوند به پيامبرش دانيال گفت: »در آخر زمان، بسيارى به جلو و عقب خواهند دويد و دانش زياد خواهد شد«12. عبارات »بسيارى به جلو و عقب مى دوند«، به لحاظ لغوى يعنى »به سرعت در اطراف در تكاپو هستند« يا به قول ليوينگ بايبل13: »مسافرتها افزايش خواهد يافت.«

در نظر بگيريد وسايل حمل و نقل مردم هزاران سال بود كه تغيير اساسى نكرده بود، با اين نگرش اهميت اين پيشگويى آشكار مى شود. امروزه مى توانند ظرف 24 ساعت دور دنيا را طى كنند؛ فضا پيما قادر است در 80 دقيقه كره زمين را دور بزند!

تعداد مردمى كه امروزه اقدام به سفر مى كنند، بى سابقه است. به گفته متخصصان اقتصادى، مسافرت و گردشگرى، امروزه »بزرگ ترين و پر انرژى ترين صنعت در دنياست.«

8. فزونى دانش

»دانش زياد خواهد شد.«14
افزايش دانش در سالهاى اخير، تقريباً خارج از تصور ماست! واژه »بار سنگين اطلاعات« براى نسل ما وضع شده است. هم اكنون روزانه، معادل بيش از 300 ميليون صفحه از اطلاعات، به شبكه اينترنت فرستاده مى شود. هم اكنون هشتاد درصد از كل دانشمندان بشريت، در قيد حيات هستند و در هر دقيقه، 2000 صفحه به علوم بشر اضافه مى كنند. حدوداً نيمى از دانش پزشكى، هر ده سال يك بار منسوخ شده از دور خارج مى شود.

فناورى رايانه، انفجار دانشى را كه در زير بار آن قرار داريم ترسيم مى كند. در سال 1948، ترانزيستور يا واحد ساختمانى اصلى رايانه ها، در آزمايشگاههاى بل ابداع شد. در سال 2000، هر تراشه پردازشگر، شامل يك ميليارد ترانزيستور خواهد بود.

9. ظهور ضد مسيح

»ضد مسيح مى آيد«15
نشانه با اهميت و پايانى آخر زمان كه چندين فصل انجيل به آن اختصاص يافته است، ظهور حكومت واحد جهانى به سركردگى يك مستبد اهريمنى، موسوم به ضد مسيح يا »جانور« است. به گفته كتاب مكاشفه، تمام دنيا، شيطان را در قالب اين رهبر حيوان منش جهانى، پرستش خواهد كرد.

به گفته انجيل، »پيمان« يا موافقت نامه صلح ابتكارآميزى به مدت هفت سال، نقشى محورى در ادعاى ضد مسيح در رهبرى جهان دارد. اين توافقنامه، بحران خاورميانه را موقتاً با صلحى ميان اسرائيل و كشورهاى عرب همسايه، حل خواهد كرد. كوه مورياه در اورشليم (بيت المقدس)، كه زمانى معبد يهوديان در آن قرار داشت و همانجا كه قبةالصخره مسلمانان هم اكنون وجود دارد، نقطه كانونى خواهد بود.

سه سال و نيم پس از وضع پيمان، ضد مسيح آن را لغو خواهد كرد. آنگاه بيت المقدس را پايتخت بين المللى خود خواهد نمود و غير از پرستش خود و تصوير عرفانى اش، تمام اديان را ممنوع خواهد كرد. اين تصوير به طريقى نيرو مى گيرد تا هم صحبت كند و هم سبب كشته شدن كسانى شود كه از پرستش او سرباز مى زنند.16 عيسى گفت اين هنگام، زمان »مصيب بزرگ است، آن چنان كه از زمان پيدايش جهان وجود نداشته است«17.

10. پيدايش نشانه جانور

»او موجب مى شود تا همگان نشانى بر روى دست راست يا روى پيشانى شان دريافت دارند، به طورى كه هيچ كس نمى تواند بخرد يا بفروشد مگر كسى كه نشان يا نام جانور، يا شماره اسم او را داشته باشد... شماره او 666 است«18.

اين پيشگويى مطلبى را توصيف مى كند كه تا پيش از اين هيچ گاه امكان پذير نبود. دو هزار سال پيش، يوحناى حوارى، ماهى گيرى ساده، پيشگويى كرد كه روزگارى، نظام اقتصادى جهانى اى ظهور خواهد كرد كه هر كس در لواى آن مجبور است شماره اى دريافت كند و بدون آن قادر به خريد و فروش نخواهد بود. تنها از زمان پيدايش رايانه ها و بانكدارى الكترونيكى، چنين اتفاقى، امكان رخ دادن داشته است.

11. ظهور ثانوى [مسيح]

»بلافاصله پس از مصيبت [بزرگ]... آنها پسر انسان را خواهند ديد كه در ميان ابرهاى آسمان، با قدرت و شكوهى خيره كننده مى آيد و او برگزيدگان خود را گرد هم خواهد آورد«19.

تيره ترين ساعت دنيا به ناگاه با طلوع سپيده دم روز روشنى كه عيسى مسيح باز مى گردد، پايان مى يابد. تمام كسانى كه به او تعلق دارند، بطور معجزه آسايى به بدن هاى مافوق طبيعى تبديل شده، از آزار دهندگان ضد مسيح خود، رهايى مى يابند و به تماشايى ترين جشن پيروزى اى كه تا به حال برگزار شده است، به »شام ازدواج بره« در بهشت، انتقال خواهند يافت!20.

در آن زمان خشم خوفناك خداوند بر ضد مسيح و پيروان اهريمنى او خواهد افتاد و منجر به بازگشت عيسى به زمين مى شود تا امپراتورى واحد جهانى آنها را، در مواجهه اى بهت انگيز، موسوم به نبرد آرماگدون، شكستى تمام عيار داده، نابود سازد.

اين چنين، حكمرانى بى رحمانه انسان بر روى زمين، پايان مى پذيرد و عيسى و نيروهاى مافوق بشرى، دنيا را در اختيار گرفته و با عشق بر آن سلطنت و حكومت خواهند كرد. بدين ترتيب دوره اى موسوم به هزاره، يا هزار سال صلح و فراوانى و بهشت، براى همگان آغاز خواهد شد.21.
ماهنامه موعود شماره 37


پى نوشت ها :

× . اين مطلب مقاله اى است با عنوان of the End Sings برگرفته از سايت اينترنتى The Family در سال 1997 به نقل از كتاب. نشانه هاى پايان، على فاطميان.
1 . متّى 3:24.
2 . همان، 24:6.
3 . همان، 24:7.
4 . همان، 24:7.
5 . همان، 24:7.
6 . پيدايش 11:6.
7 . متى 24:37.
8 . پيدايش 11 5:6.
9 . متّى 14:24.
10. ماتيو 24:8.
11. دانيال 12:4.
12. همان، 12:4.
13.The Living Bible
14. دانيال 12:4.
15. اول يوحنا 2:18.
16. مكاشفات 14:13 - 15.
17. متى 21 15:24.
18. مكاشفات 18 - 13:15.
19. متى 29:24 - 31.
20. مكاشفات 14:14 - 15؛ 6:19 - 9.
21. همان، 4-1:20 21-11:19.

 


 

 


 
< قبل   بعد >
spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2020 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.