صفحه نخست arrow مقالات arrow مهدويت و آسيب‌ها arrow شرحي بر تصوير منتشر شده منسوب به صاحب‌الزمان(ع)
spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود

مطالب مرتبط

addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
شرحي بر تصوير منتشر شده منسوب به صاحب‌الزمان(ع) چاپ پست الكترونيكي
۲۰ فروردين ۱۳۸۶

مجتبي الساده   
مترجم: سيد شاهپور حسيني


در روزهاي اخير قطعه فيلمي ويدئويي حاوي تصوير شخصي عادي كه در مراسم‌ عزاداري در كربلا شركت كرده است، از طريق پست الكترونيكي (ايميل)، بلوتوث و سايت‌هاي اينترنتي در ميان محافل شيعيان منطقه خليج فارس منتشر شده و گفته شد. كه تصوير امام مهدي(ع) است. اين مسئله شبهات و ترديدهايي را در مورد درستي يا نادرستي آن باعث شده است.از اين‌جاست كه ما ناگزيريم از برخي از حقيقت‌ها در مورد مسئله مهدويت آگاهي داشته باشيم و پس از آن مي‌توانيم بر درستي يا نادرستي اين تصوير حكم دهيم.
1. روايت‌هاي زيادي وجود دارد كه بر زبان آوردن نام واقعي امام مهدي(ع) را حرام دانسته و اين خود به خاطر ترس از به (خطر افتادن جان) ايشان است. حال اگر نام بردن ايشان آن‌قدر حرمت دارد، پس پخش تصوير ايشان چگونه است و چه حكمي خواهد داشت؟
2. روايت‌هاي زيادي وجود دارد كه مشخص كردن وقت و زمان ظهور امام مهدي(عج) را حرام دانسته و اين هم به خاطر پيروزي و موفقيت انقلاب و يا جنبش مبارك ايشان در ابتداي ظهور است. زيرا در صورت آگاهي دشمنان از زمان ظهور امام(ع)، آنان براي از ميان بردن ايشان در آغاز حركتشان و پيش از آن‌كه همراه ياران و اصحابشان قدرت لازم را به دست آوردند، آماده خواهند شد.
3. توانايي‌ها و امكاناتي كه در اختيار امام است، قدرت پنهان و غائب بودن را بدون هيچ‌گونه نقطه ضعفي به ايشان مي‌دهد و حكايت‌هاي ديدار با ايشان بزرگ‌ترين دليل بر اين مسئله است.
4. روايت‌هايي كه ديدن و مشاهده ايشان را در زمان غيبت، تحريم و تكذيب مي‌كنند، بزرگ‌تر مي‌كنند، بزرگ‌ترين دليل بر اين مسئله است و بهترين مصداق براي اين‌كه كسي بگويد ايشان را ديده است... و اگر معني روايت‌ها، ادعاي نائب يا سفير بودن از جانب ايشان باشد... از اين باب مشاهده امام تطابق مي‌يابد.
5.  فراموش نكنيم كه در زمان و پيش از ظهور پاك امام(ع) اشخاص زيادي وجود داشته و يا وجود خواهند داشت كه ادعاي مهدويت و مهدي بودن مي‌كنند و روايت‌ها نيز در مورد اين مسئله صراحتاً سخن گفته‌اند، سخن گفته‌اند، پس در اين‌جا لازم است كه از اين مسئله هم غافل نباشيم.
بايد دانست كه عشق و اشتياق ما نسبت به صاحب‌الزمان ـ جان‌هاي ما فداي او باد ـ ما را وا مي‌دارد كه ايشان را در معرض خطر قرار ندهيم؛ و اين مسئله چگونه خواهد بود زماني كه دشمنان به دنبال آن هستند كه ايشان را از بين ببرند و ما با ساده لوحي خود آن‌ها را در اين امر ياري دهيم. «شيخ علي كوراني» در كتاب عصر ظهور گفته است كه سازمان اطلاعات امريكا پرونده‌اي كامل در مورد صاحب‌الزمان(عج) دارد و اين پرونده تنها چيزي كه از امام كم دارد، عكس ايشان است. در اين حال و به فرض اين كه اين تصوير واقعي و درست باشد، آيا ما بايد مانند كساني كه اخيراً ، اين تصاوير را منتشر كرده‌اند با سادگي تمام تصوير امام را به دشمنان ايشان بدهيم، يا آن را نزد خود نگهداريم؟ اين مسئله چگونه خواهد بود اگر ما بدانيم كه به دست آوردن تصوير و عكس ايشان غير ممكن است، زيرا خداوند پاك و بلندمرتبه حفاظت و نگهداري از ايشان را در زمان غيبت به عهده گرفته است.در اينجا بايد اين سؤال را مطرح كرد كه آيا اين امكان وجود دارد كه تصوير و عكس واقعي امام بدون رضايت ايشان به جايي نفوذ كند و رسيده شود؟ اگر پاسخ «خير» باشد پس چرا اين تصاوير منتشر شده و تحت چه عنواني؟ و چرا اين تصاوير در ميان شيعيان اهل بيت(ع) گسترش يافته است؟!
ما بايد براي دريافتن حقيقت امور آگاهي و ادراك داشته باشيم و با عقل حوادث را بسنجيم نه با احساسات، پس واقعيت به دست آوردن تصوير امام(ع) امري سهل و آسان نيست، در غير اين صورت ما در مورد امكان واقعي يا غيرواقعي بودن اين تصوير به شك مي‌افتاديم.حال شما حكم كنيد كه آيا اين تصاوير مربوط به ولي‌عصر(ع)، و امام زمان (عج) ـ كه جان‌ها فداي او باد ـ است يا داستاني غير واقعي و نادرست است؟ ما بيچارگاني هستيم كه وقتمان را در جستجوي امام(ع) در خارج به هدر مي‌دهيم در حالي‌كه ايشان در دل هر انسان مؤمني جاي دارند.ماهنامه موعود شماره 73

 
< قبل   بعد >
spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2020 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.