صفحه نخست arrow نشر موعود arrow مجموعه كتب مطالعات فرهنگي arrow مسيح يهودي و فرجام جهان (مسيحيت سياسي و اصولگرا در آمريكا)
spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود
addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
مسيح يهودي و فرجام جهان (مسيحيت سياسي و اصولگرا در آمريكا) چاپ پست الكترونيكي
۱۴ فروردين ۱۳۸۶
  • مسيح يهودي و فرجام جهان (مسيحيت سياسي و اصولگرا در آمريكا)
نويسنده: رضا هلال
مترجم: قبس زعفراني
ناشر: انشارات موعود
تعداد مجلدات: 1 جلد، 350صفحه.
قيمت: 25000

يسوع، يهودي زاده شده و در رأس دين مسيحيت قرار گرفت  تا بيانگر انقلابي عليه يهوديت باشد. اما جنبش اصلاح طلب پروتستانيسم حيثيت و اعتبار يهوديت را باز گرداند، تا وقتي كه مسيح به همراه مهاجران پروتستان وارد دنياي جديد جديد يعني آمريكا شد، دوباره يهودي گردد. بدين ترتيب مسيح آمريكايي‌ها، مسيح يهودي شد. هنگامي كه مهاجران اوليه پروتستاني به آبادي‌هاي ماساچوست در نيوانگلند رسيدند، آمريكا را  «اورشليم جديد» يا «كنعان جديد» تلقي و خود را به عبراني‌هاي قديم تشبيه كردند، كه از ظلم و ستم فرعون (پادشاه انگلستان، جيمز اول) از مصر (انگلستان) فرار كرده و به دنبال سرزمين موعود جديد راه افتاده بودند...
به اين ترتيب پروتستانيسم پيورتاني با ورود اولين مهاجران به آمريكا رنگ و بويي يهودي به خود گرفت به عبارت ديگر، مسيحيتي كه با مهاجران اوليه وارد آمريكا شد، «مسيحيت يهودي» بود.
اين مسيحيت يهودي، بر دو مقوله تكيه كرد: «سرزمين موعود» و «ملت برگزيده» و اين دو مقوله همان‌هايي بودند كه اساس «استعمار قارة آمريكا» و «استعمار فلسطين» را تشكيل دادند.
آن چه خوانديد بخش‌هايي بود از كتاب ارزشمند مسيح يهودي و فرجام جهان، اثري كم نظير كه در خصوص نفوذ يهوديت در آمريكا، و آثار آن بر مذهب و سياست اين كشور، نگاشته شده است.
از نويسندة مصري اين كتاب، رضا هلال، آثار ديگري چون، تفكيك آمريكا / آمريكا، رؤيا و سياست / اصولگرايي و آزار و اذيت مذهبي و ... در اين حوزه به چشم مي‌خورد. كه جزء ده‌ها منابع مورد استفادة وي در نگارش اين كتاب قرار گرفته‌اند.
قبس زعفراني، مترجم اين كتاب، اين اثر را با قلمي توانمند، روان و خواندني ترجمه كرده است كه براي اولين بار در سال 1383 توسط انتشارات موعود به زينت تبع آراسته شده و جزء سري مطالعات فرهنگي اين مؤسسه قرار گرفت.
اين اثر كه يكي از موضوعات بحث‌انگيز اين عصر را به چالش مي‌كشد. در بخش اول و ذيل عنوان «مسيح يهودي» به ريشه‌هاي مسيحيت يهودي در تاريخ مسيحيت و تاريخ غرب مي‌پردازد و تحليل خود را ظهور قديس پولس تا جنبش اصلاح‌طلبانه پروتستان‌ها و سپس عصر انقلاب اروپا تا دورة امپرياليستي برتيانيا ادامه مي‌دهد.
پس از اين بخش، در بخش‌هاي شش‌گانة بعدي كوشش شده است، پيدايش و تحول مسيحيت سياسي و اصولگرا در آمريكا و آثار آن مورد بحث و بررسي ومناقشه قرار گيرد.
عناوين بخش‌هاي كتاب عبارتند از:
1 ـ مسيح يهودي.
2 ـ مسيح يهودي آمريكايي.
3 ـ احياي ديني و مسيحيت صهيونيستي.
4 ـ به قدرت رسيدن راستا مسيحي و لابي مسيحي ـ صهيونيستي.
5 ـ حزب‌ا... و پيروزي يهو مسيحيت.
6 ـ اصولگرايي و خشونت.
7 ـ رسالت جاني صليبي.
اين اثر جالب و خواندني كه به ساحت مقدس حضرت وليعصر(عج) تقديم شده است مي‌تواند دريچه‌اي باشد راهگشا براي آن عزيزاني كه سعي دارند مسائل' تحولات و بحران‌هاي امروز جهان غرب و آثار آن بر جهان اسلام را ريشه‌يابي كنند.

  • علاقمندان جهت تهيه كتاب مي‌توانند با واحد فروش موسسه موعود تماس حاصل نمايند:
    021-66956167-8
  • فروشگاه اینترنتی موعود:
    http://yaranshop.ir/
 
< قبل   بعد >
spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2020 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.