صفحه نخست arrow مقالات arrow صهیونیزم، اسرائیل و قدس arrow طائب: اسرائيل در صورت ادامه آتش‌پراكني يك سال بيشتر دوام نمي‌آو
spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود

مطالب مرتبط

addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
طائب: اسرائيل در صورت ادامه آتش‌پراكني يك سال بيشتر دوام نمي‌آو چاپ پست الكترونيكي
۲۷ تير ۱۳۸۵
اين استاد مسائل استراتژيك تصريح كرد: در پاسخ به اسرائيل، حزب‌الله به بهترين كار دست زد و براي اين كه اسرائيل را سرجايش بنشاند، در شمال هم از اسرائيل اسير گرفت. رژيم صهيونيستي از تحركات شمال نه تنها نتيجه مثبت نگرفت بلكه با اسير دادن در شمال، ناامني در بين اسرائيلي‌ها دوچندان شد و اين حالت در بين آن‌ها ايجاد شد كه ما از شمال و جنوب در ناامني هستيم.
اين استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به آيه‌اي كه به وضعيت مدينه در جنگ احزاب اشاره مي‌كند، يادآور شد: قرآن‌ وقتي مي‌خواهد اوج مخاطره را بگويد، مي‌فرمايد:«هنگامي كه از شمال و جنوب مورد تهديد قرار گرفتيد، آن‌قدر اين وضعيت براي شما هراسناك بود كه چشمايتان از ترس تنگ شده بود و جانتان بر لب رسيده بود.»
مهدي طائب در گفت‌وگو با خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس، با قابل پيش‌بيني خواندن بحران امروز اسرائيل تصريح كرد : اسرائيلي‌ها امروز يك روند افول و زوال را طي مي‌كنند.

  •  خواب به چشم 4 ميليون اسرائيلي به خاطر ناتواني دولتشان در برقراري امنيت نمي‌آيد

وي با اشاره به دو مشكل امروز رژيم صهيونيستي،خاطرنشان كرد: مشكل اول مشكل امنيت در داخل اسرائيل است و جمعيت اسرائيلي اين منطقه به نوعي دچار احساس ناامني، سرخوردگي و نااميدي هستند.حتي ايجاد ديوار حائل، در عين حال كه مي‌توانست براي مردم اسرائيل پيام‌آور امنيت باشد، به عنوان يك عامل هراس براي مردم اسرائيل خود را نمايان كرده و اين احساس را در آن‌ها مستولي كرده كه ما هر روز بيش از قبل در حال محاصره خود هستيم و از روند توسعه به روند محدوديت پيش مي‌رويم.
به گفته وي مشكل ديگر، محاصره اسرائيل از جنوب از سمت غزه و از شمال از مرز لبنان است كه اين احساس ناامني از شمال و جنوب و متعاقب آن ياس، در آن‌ها بوجود مي‌آيد.
اين كارشناس مسائل استراتژيك يادآور شد: اسرائيل هر چه دارد از سه، چهار ميليون جمعيتي است كه در فلسطين اشغالي جمع كرده و ترس و نااميدي آن‌ها باعث زوال‌پذير شدن اسرائيل مي‌شود. اسرائيل به خوبي احساس كرده بود كه به سمت زوال پيش مي‌رود، بنابراين براي برون‌رفت از اين بحران، بايستي آخرين تلاش‌هاي خود را در فشار بر مردم غزه انجام مي‌داد.
طائب با اشاره به اسارت گرفته شدن سرباز اسرائيلي توسط فلسطينيان خاطرنشان كرد: اين عمل احساس ناامني اسرائيلي‌ها را به شدت تشديد كرد؛ تا به حال فلسطيني‌ها نتوانسته بودند از اسرائيل اسيري بگيرند و بتوانند آن را نگه دارند. بنابراين طبيعي بود كه رژيم صهيونيستي براي پاسخگويي به مردم خود، تصميم بگيرد با قدرت اين قضيه را سركوب كند.
وي اضافه كرد: به همين خاطر اين رژيم تمام قواي خود را متمركز بر جنوب كرد اما به يكباره احساس نمود كه از ناحيه شمال و مرز لبنان غافل شده و اين احساس را پيدا كرد كه گويا فلسطيني‌ها از حزب‌الله و مقاومت اميد مي‌گيرند. بنابراين به اين نتيجه رسيد كه بايد مقاومت را نيز به نوعي گوشمالي دهد كه هم اميد فلسطيني‌ها را از بين ببرد و به آن‌ها بگويد كه مي‌تواند در دو جبهه هم بجنگد و لذا تحركاتي در شمال انجام داد.

  • اسرائيل دچار بي‌تدبيري و از هم گسيختگي در تصميمات نظامي خود شده است

اين استاد مسائل استراتژيك تصريح كرد: در پاسخ به اسرائيل، حزب‌الله به بهترين كار دست زد و براي اين كه اسرائيل را سرجايش بنشاند، در شمال هم از اسرائيل اسير گرفت. رژيم صهيونيستي از تحركات شمال نه تنها نتيجه مثبت نگرفت بلكه با اسير دادن در شمال، ناامني در بين اسرائيلي‌ها دوچندان شد و اين حالت در بين آن‌ها ايجاد شد كه ما از شمال و جنوب در ناامني هستيم.
اين استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به آيه‌اي كه به وضعيت مدينه در جنگ احزاب اشاره مي‌كند، يادآور شد: قرآن‌ وقتي مي‌خواهد اوج مخاطره را بگويد، مي‌فرمايد:«هنگامي كه از شمال و جنوب مورد تهديد قرار گرفتيد، آن‌قدر اين وضعيت براي شما هراسناك بود كه چشمايتان از ترس تنگ شده بود و جانتان بر لب رسيده بود.»
وي با اشاره به وجود بي‌تدبيري و از هم گسيختگي در تصميمات نظامي اسرائيل، تصريح كرد: اسرائيل كارهايي را كه نبايد انجام مي‌داد، انجام داد. او يك هجوم گسترده به لبنان نمود و زمينه را براي پاسخگويي به حزب‌الله باز كرد. زماني كه اين پاسخگويي در روند ناامني مذكور در اسرائيل بررسي شود، مشاهده مي‌گردد كه همه هستي اسرائيلي‌ها كه جمعيت 4 ميليوني آن‌هاست، دچار خدشه مي‌شود. اسرائيل اگر اين جمعيت را از دست بدهد و آن‌ها به خاطر احساس ناامني به كشورهاي خود برگردند، خود به خود اسرائيلي وجود نخواهد داشت.
طائب با بيان اين‌كه تهاجم متقابل از سوي حزب‌الله وضعيت ناامني را چند صد برابر كرده، اظهار داشت: به همين دليل روند فروپاشي اسرائيل ناشي از احساس ناامني در اين كشور، به شدت زياد شده است.

  •  اسرائيل در صورت ادامه آتش‌پراكني يك سال بيشتر دوام نمي‌آورد

طائب پيش‌بيني كرد اسرائيل به زودي كوتاه بيايد و براي مذاكره افرادي را جلو بفرستد و به اين صورت سعي ‌كند اين قضيه را پايان دهد. صهيونيست‌ها اگر اين كار را كنند چند صباحي بيشتر باقي مي‌مانند اما اگر اشتباه كنند و اين آتش‌پراكني را ادامه دهند، اسرائيل به سرعت و در طي شايد يك سال فرو خواهد پاشيد.
به گفته وي، در حال حاضر حزب‌الله لبنان در بهترين وضعيت خود قرار دارد و اسرائيل بر عكس در بدترين وضعيت تاريخي خود مي‌باشد. امروز فرصت مناسبي براي فلسطيني‌ها پيش آمده كه تا با استفاده از اشتباهات اسرائيل بتوانند پايه‌هاي كار خود را محكم‌تر كنند.
طائب با اشاره به نقش مردم مسلمان كشورهاي اسلامي در وضعيت كنوني خاطرنشان كرد: به طور كلي به اين نكته بايد توجه داشت كه در اسرائيل حالت سقوط شروع شده و تنها ابزاري كه در اختيار صهيونيزم‌خواهان باقي مانده، اين است كه با عمليات رواني حزب‌الله، فلسطيني‌ها و مردم لبنان و سوريه را عقب بنشانند.
اين استاد دانشگاه با بيان اين‌كه اين عمليات رواني را تنها مي‌شود با عمليات رواني پاسخ داد، خاطرنشان كرد: عمليات رواني دشمن اين است كه بگويند دنيا از آن چه كه در منطقه در حال وقوع است، راضي نيست و اين يك دروغ بزرگ است. امروز خوشحال‌ترين مردم از زوال اسرائيل مردم اروپا هستند. چون آن‌ها بدون اين‌كه فرياد بزنند، گرد ناشي از اسرائيل را بر خود احساس مي‌كنند. مردم اروپايي مي‌فهمند كه جهان غرب بيهوده درگير قضايايي شده كه منافع آن‌ها را در خطر مي‌اندازد؛ بدون اينكه به آن‌ها ربطي داشته باشد.

  • مردم اروپا درد غده‌اي مانند اسرائيل را بهتر از همه مي‌فهمند

اين كارشناس مسايل استراتژيك يادآور شد: اسرائيل كشوري مجهول و مجموعه‌اي بي‌اصل و نسب است كه تمام اروپا و آمريكا را با كل دنيا درگير كرده‌ است. مردم اروپا درد يك غده در بدن را كاملاً مي‌فهمند. شاهد اين مسئله، نظرسنجي است كه چند سال قبل در كشورهاي اروپايي صورت گرفت و بيش از 80 درصد مردم اروپا در پاسخ به اين سوال كه ريشه آتش و فتنه را در جهان را در كجا مي‌بينيد، اسرائيل را سرمنشاء آن اعلام كرده بودند.
طائب با بيان اين‌كه مردم اروپا با گوشت و پوست خود وجود ناميمون اسرائيل را درك مي‌كنند، يادآور شد: هيئت‌هاي حاكمه اين كشورها بواسطه فشار آمريكا با بيانيه‌ها و جلسات خود به دروغ اعلام مي‌كنند كه مردم دنيا از وضعيتي كه در فلسطين اشغالي در حال وقوع است راضي نيستند و حزب‌الله مقصر اين مسئله است.
به گفته وي، تنها راه شكستن فضاي دروغين اين است كه در ايران، عربستان، كشورهاي اسلامي و ديگر كشورها، مردم با راهپيمايي و حمايت از اين مسئله اعلام كنند كه اتفاقاً رويكرد حزب‌الله را قبول دارند و اين طور نيست كه مردم دنيا با اين مسئله مخالف باشند و بلكه كاملا دنبال اين جريان هستند.
به اعتقاد طائب، اگر اين فضاي حاصل از عمليات رواني شكسته شود، فروپاشي اسرائيل بسيار سريع‌تر صورت خواهد گرفت. به همين خاطر راهپيمايي فردا نيز در شكستن اين عمليات رواني نقش موثري خواهد داشت.

  •  نيازي به عمليات استشهادي نداريم

وي درخصوص عمليات استشهادي براي كمك‌رساني به مردم لبنان نيز خاطرنشان كرد: بايد تعبير استشهادي به تدريج عوض شود. ما در عمليات‌ها نبايد به هدف شهادت جلو برويم، اگر شهادت نصيب شد فيض عالي است اما اين كه از اول بخواهيم برويم خودمان را بزنيم و شهيد كنيم تا دشمن را بكشيم، صحيح نيست؛ چرا كه خداوند مي‌فرمايد: «لاتهنوا و لاتحزنوا و انتم الاعلون» نترسيد و نگران نباشيد كه شما برتر هستيد و اساساً نيرويي كه به خدا اعتماد دارد، از اول بايد براساس اين كه «مي‌توان ظلم را رفع كرد و بر دشمن غالب شد» جلو برود و اگر هم شهادت نصيب شد، فيض عالي است. آن چيزي كه بايد به دنبال آن باشيم، مقاومت، ايستادگي و صبر است.
وي تاكيد كرد: نبايد هدف را بر اين بگذاريم كه برويم خودمان را به آن‌ها بزنيم كه كشته شوند. الحمدلله امروز حزب‌الله و مسلمين آن‌قدر نيرو دارند كه بتوانند با ايمان و ابرازي ولو كم پيروز پوند. در آموزه‌هاي ديني و در آيه «كم من فئة قليلة غلبت فئة كثيرة بإذن الله» با اين معنا كه چه بسا كه به اذن خداوند گروه كمي بر تعداد زيادي پيروز شود پيروز شوند، به اين مسئله اشاره شده است.
 
< قبل   بعد >
spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2020 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.