spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود

مطالب مرتبط

addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
ماموريت مسيحايي!! چاپ پست الكترونيكي
۰۸ خرداد ۱۳۸۵

جرج بوش: مبارزه با ستم توسط خدا مقرر شده است... ما آتشي روشن مي کنيم، آن ها که قدرتش را دريابند گرم خواهند شد و آن ها که به ستيز برخيزند در اين آتش خواهند سوخت!

سخنراني جرج بوش در مراسم سوگند دومين دوره رياست جمهوري اسلامي به شيوه اي غير متعارف با زبان مذهبي بيان شد و شباهت غريب آن به زبان رهبران سياسي که خود را مامور خدا براي آزاد کردن بشر از قيد شيطان و برافرختن عدل و برابري و آزادي ميدانند تا حدي بود که مکررا آن را با سخنراني هاي بن لادن مقايسه کرده اند. جوليان برگر گزارشگر گاردين از واشينگتن در شماره 21 ژانويه اين نشريه در مقاله اي تحت عنوان "لبخند به خانواده، اعلام خطر آتشين به جهان " که در آن " خانواده " احتمالا اشاره اي است به محفل مسيحيان بنيادگرا، نگاهي دارد به اين سخنراني و مضمون سياسي آن.لبخند به خانواده، اعلام خطر آتشين به جهان

جوليان برگر.واشينگتن

گاردين 21 ژانويه 2005

جرج بوش دومين دور سخنراني اش را با فراخوان به اقدام در خارج آغاز کرد و گفت ايالات متحده متعهد است دمکراسي جهاني را گسترش دهد و " به خودکامگي در جهان ما پايان دهد." به نحوي مستدل مي توان گفت اين ستيزه جويانه ترين سخنراني مراسم سوگند طي 50 سال بود. آقاي بوش به وضوح نشان داد که جنگ هاي افغانستان و عراق عزم او را در اين که کارزار ضد تروريستي عليه دشمنان آمريکا پيش ببرد، متزلزل نکرده است.او با عبارت بندي هايي متشکل از اصطلاحات مسيحايي ، اين نبردها را به مثابه بخشي از يک ماموريت گسترده تر مجسم کرد.

" با تلاش هايمان ... ما آتشي را در انديشه آدم ها روشن مي کنيم. اين آتش سرانجام آن ها را که قدرتش را دريابد گرم خواهد کرد، ولي آن ها که با پيشروي آن سر جنگ داشته باشند، در اين آتش خواهند سوخت، و يک روز اين آتش رام نشدني آزادي به تاريک ترين گوشه هاي جهان ما خواهد رسيد."

سخنراني که در زبان مذهبي فرو مي غلطيد، نخست جهان و فقط بعد مردم آمريکا را مخاطب قرار مي داد. آقاي بوش تصويري از سياره داد که جنگ بين آزادي و استبداد آن را مي بلعد و آمريکا نبايد کناري بايستد.

بنابراين سياست ايالات متحده اين است که جنبش هاي دموکراتيک را در هر فرهنگ و کشور پيدا کرده و مورد حمايت قرار دهد تا به استبداد در جهان خاتمه دهد. آقاي بوش گفت رويارويي هايي که در پيش است لزوما " فقط وظيفه ارتش نيست"، ولي درشرايطي که ترديدها در مورد برنامه دوره دوم رياست جمهوري او در برخورد با ايران رو به افزايش است، او امکان جنگ هاي باز هم بيشتري را رد نکرد. او متعهد شد: " ما از خود و دوستان مان وقتي لازم باشد با استفاده از زور اسلحه دفاع خواهيم کرد."

براي مردم آمريکا، که نگران افزايش تعداد کشته هاي شان در عراق هستند، او استدلال کرد که تنها راه دفاع از کشور پيشبرد دمکراسي در خارج ازآمريکا و بنابراين از ميان برداشتن منابع تهديد براي کشور است.

"بقاي آزادي در کشور ما به طور روزافزوني بستگي به موفقيت آزادي در ساير کشورها دارد. بهترين راه براي تامين صلح در جهان گسترش دمکراسي در جهان است. "

او هم چنين با حالت تقدس بخشيدن به ايده هايي در قانون اساسي آمريکا مبني بر اين که همه ي مردم حقوقي خدا داد دارند گفت مبارزه عليه ستم در جهان توسط خدا مقرر شده است.

" تاريخ فراز و نشيب در عدالت دارد، ولي هم چنين يک جهت آشکار به سوي آزادي و شارع آزادي دارد." استفاده آگاهانه از زبان آشناي مسيحيت اوانجليک بيش از ساير عبارات با کف زدن جمعيت روبرو مي شد.

با اين سخنراني آقاي بوش يکبار براي هميشه بادبان خود را به دکل نو محافظه کاران بست و تعهد داد که فعاليت او بيشتر در سياست خارجي متمرکز خواهد بود.

نيمه دوم سخنان او معطوف به سياست هاي داخلي بود. دولت بوش هم چنين گسترش آزادي در داخل کشور را تعقيب کرد، با تقويت " جامعه مالک ها" که بر مالکيت خصوصي، خصوصي کردن بيمه بازنشستگي، و خصوصي کردن بيمه بهداشت بنا مي شود.

" با تبديل هر شهروند به مامور تعيين سرنوشت خودش، ما به آمريکايي ها آزادي بيشتر از خواست و ترس ميدهيم و جامعه مان را خوشبخت تر و عادلانه تر و برابرتر مي کنيم."

پيغام بوش با استقبال عظيم جمعيتي حمايت گري روبرو مي شد که شاهد چيزي بودند که بسياري آن را پيروزي بارجديدي از محافظه کاري مسيحي ميدانند.

مقاله اندکي خلاصه شده است.

 
< قبل   بعد >
spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2020 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.