صفحه نخست arrow کل عناوين اخبار تازه arrow افتتاح معبد بهائي‌ها در اسرائيل با حضور مقامات سياسي
spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود

مطالب مرتبط

addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
افتتاح معبد بهائي‌ها در اسرائيل با حضور مقامات سياسي چاپ پست الكترونيكي
۲۹ فروردين ۱۳۹۰
سرانجام پس از سه سال و با كمك ده‌ها ميليون دلاري آمريكا و رژيم صهيونيستي معبد پيروان فرقه ضاله بهائيت در شهر حيفا در شمال فلسطين اشغالي بازسازي و با حضور مقامات سياسي افتتاح شد.
به گزارش فارس، سرانجام پس از نزديك به سه سال ساختمان فرقه ضاله بهائيت در شهر حيفا در شمال فلسطين اشغالي موسوم به معبد بهائي‌ها ترميم و افتتاح شد تا اسرائيل بر حمايت از اين فرقه بيش از پيش تاكيد كند.

خبرگزاري فرانسه در اين خصوص گزارش كرد كه بازسازي معبد طلايي بهائي‌ها در شهر حيفا در شمال اسرائيل ده‌ها ميليون دلار هزينه در بر داشت و سرانجام پس از سه سال افتتاح شد.

بنا بر اين گزارش، اين ساختمان كه در "باغ بهائي‌ها " در حيفا واقع است، در سال 2008 در ليست مكان‌هاي تاريخي جهاني سازمان ملل متحد و سازمان يونسكو قرار گرفت كه اين اقدام نيز خود حمايت ديگري از سازمان ملل از اين فرقه ساختگي است.

همچنين پايگاه خبري اسرائيلي پانت نيز گزارش كرد كه مراسم افتتاح ساختمان «باب» در هتل "كولوني " در حيفا در خيابان بن گوريون و با حضور مقام‌هاي رسمي، ديني و سياسي و شماري از پيروان بهائيت كه از نقاط مختلف وارد خاك فلسطين اشغالي شده بودند، برگزار شد.

اين پايگاه خبري اشاره‌اي به نام و هويت مقامات سياسي اسرائيلي كه در اين مراسم حضور پيدا كردند، نكرد.

«يونا ياهف» شهردار حيفا، با حضور در اين مراسم، اين مناسبت را به پيروان اين فرقه ضاله تبريك گفت و افزود: گنبد معبد، از آثار مهم شهر حيفا و نماد اين شهر خواهد بود.

جلال حاتمي معاون دبير كل فرقه بهائيت به روزنامه پانوراما اعلام كرد: هزينه بازسازي اين ساختمان به بيش از 23 ميليون شِكِل [واحد پول اسرائيل] رسيد و در آن 11 هزار و 790 قطعه سنگ در شكل و حجم مختلف به كار رفت كه همه با آب طلاي خالص لعاب داده شد و پايه‌ها و ستون‌هاي ساختمان براي مقاوم‌سازي در برابر زلزله تقويت شد و علاوه بر اين شبكه آب و برق‌رساني آن تغيير يافت و سنگفرش داخل معبد نيز عوض شد و در كل كار بازسازي يك سال و نيم زودتر به پايان رسيد.

بنا بر گزارش خبرگزاري فرانسه، 11 مكان مختلف در شهرهاي شمالي اسرائيل مرتبط با بهائي‌ها وجود دارد كه از جمله آن قبر بهاء الله در شهر عكا و قبر باب است.

بهائي‌ها كه اسرائيل را مقر اصلي خود قرار داده‌اند، در حمايت كامل تل‌آويو و آمريكا قرار دارند.
 
بعد >
spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2020 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.