صفحه نخست arrow کل عناوين اخبار تازه arrow دستور سرکوب مردم از سوی شاهزاده سعودی
spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود

مطالب مرتبط

addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
دستور سرکوب مردم از سوی شاهزاده سعودی چاپ پست الكترونيكي
۲۷ فروردين ۱۳۹۰
روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در گزارشی متن نامه وزیر کشور عربستان سعودی مبنی بر سرکوب تظاهرات‌های مردمی این کشور را منتشر کرده است.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه انگلیسی ایندیپندنت نوشت: "رابرت فیسک " خبرنگار با تجربه این روزنامه که از آغاز قیام‌های مردمی جهان عرب در بیشتر این کشورها حضور داشت اعلام کرده است نسخه‌ای از نامه شاهزاده "نایف بن عبدالعزیز آل سعود " وزیر کشور عربستان در اختیار دارد که در تاریخ 11 مارس یعنی پیش از سازماندهی تظاهرات‌های موسوم به "انقلاب حنین " خطاب به نیروهای امنیتی عربستان برای سرکوب اعتراضات نوشته شده است.

متن فرمان این شاهزاده سعودی از این قرار است: به تمام روسای پلیس در مناطق ریاض، مکه و مدینه، البحر، قسیم، مرزهای شمالی، تبوک، شرقیه، قصیر، نجوان، جیزان و رئیس نیروهای ویژه اضطراری. با توجه به صحبت‌های قبلی ما درباره آنچه انقلاب حنین خوانده می‌شود که هدف اصلی آن تهدید امنیت ملی ماست: این گروه اوباش و مفسد فی الارض هستند. در حق آنها رحم و شفقت نشان ندهید. به آنها با مشت‌های آهنین حمله کنید. به تمام افسران و پرسنل اجازه داده می‌شود که از گلوله‌های جنگی استفاده کنند. این سرزمین شماست و این دین شماست. اگر آنها بخواهند آن را تغییر دهند یا جایگزین کنند، شما باید واکنش نشان دهید. از تمام شما سپاسگزاریم و موفق باشید.

به نوشته این روزنامه انگلیسی این دستورالعمل نایف بن عبدالعزیز باید توسط دادگاه جنایات بین‌المللی لاهه مورد بررسی قرار گیرد چرا که وی به سران پلیس دستور شلیک تظاهرات کنندگان غیرمسلح را داده است.

این سند در حالی منتشر می‌شود که نیروهای امنیتی عربستان علاوه بر سرکوب تظاهرات‌های مردمی در داخل این کشور نیروهای سرکوبگر خود را نیز برای فرونشاندن خشم مردمی علیه حکومت آل خلیفه در بحرین نیز اعزام کردند.

 
< قبل   بعد >
spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2019 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.