صفحه نخست arrow کل عناوين اخبار تازه arrow شيوخ الازهر: وهابي‌ها بقاياي خوارج هستند
spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود

مطالب مرتبط

addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
شيوخ الازهر: وهابي‌ها بقاياي خوارج هستند چاپ پست الكترونيكي
۱۹ فروردين ۱۳۹۰
يكي از شيوخ دانشگاه الازهر مصر با بيان اين كه وهابي‌هاي تكفيري بقاياي گروه خوارج هستند؛ گفت: وهابي‌هاي تكفيري در مصر ابزار بيگانگان براي ايجاد هرج و مرج در منطقه و دور زدن انقلاب مصر هستند.

به گزارش فارس، "علوي امين " استاد دانشگاه الازهر مصر ديروز در گفت‌وگو با شبكه خبري العالم اظهار داشت: در واقع اين گروه بقاياي خوارج هستند كه كينه و دشمني با پيامبر و آل رسول اكرم را به دل گرفتند و كار خود را با شهادت امام علي ( ع ) و فرزندانش آغاز كردند.

استاد دانشگاه الازهر مصر تصريح كرد: مسئله تخريب بارگاه‌ها به دست وهابي‌هاي تكفيري و مقاومتي كه در برابر آن صورت مي‌گيرد، موضوع تازه‌اي نيست.

در روزهاي اخير حملات وهابي‌ها و سلفي‌هاي تكفيري به مساجد و اماكن مقدس صوفي‌ها شدت يافته است بطوري‌كه در حمله به ضريح "سيدي عزالدين " اين مكان كاملا در آتش سوخت و نيروهاي آتش نشاني فقط توانستند ار رسيدن آتش به مسجد مجاور آن جلوگيري كنند.

شيخ الازهر مصر گفت: اگر برنامه وهابيون تكفيري خدشه‌دار كردن چهره انقلاب مصر باشد به آن‌ها اعلام مي كنيم كه راه به جايي نخواهند برد و تنها ننگ و خواري نصيب آنها مي‌شود.

امين تاكيد كرد: وهابي‌ها مانند كفار مكه هستند، زماني كه در جنگ احد، مسلمانان را دور زدند و از پشت به آن‌ها حمله كردند.

وي سفارش رسول اكرم (ص) درباره سلفي‌هاي تكفيري ( خوارج ) را يادآور شد و گفت: خوارج و وهابي‌ها در همه زمان‌ها و در هر مكاني وجود دارند و در مصر نيز به بارگاه نيكان و پرهيزگاران و شخصيت‌هاي محبوب امت رسول الله حمله‌ور شده‌اند.

او تاكيد كرد: وهابي‌ها برنامه‌هايي نخ نما شده را اجرا مي‌كنند كه هدف از آن‌ها فقط تثبيت حاكميت آنان و دور زدن انقلاب مردمي در مصر است، اما اگر بخواهند به هر يك از بارگاه‌هاي مقدس تعرض كنند، با واكنش قاطعانه مسلمانان مواجه خواهند شد.

امين افزود كه همه علماي دانشگاه الازهر بدون استثنا اقدامات و فراخوان‌هاي وهابي‌ها را محكوم مي‌كنند و آمادگي دارند كه براي حفاظت از اين بارگاه‌هاي مقدس كه نمادي از نمادهاي ايمان در ميان مسلمانان محسوب مي شود، جان خود را فدا كنند.

وي سپس با رد ادعاي وهابي‌ها مبني بر اينكه بزرگداشت قبور پيامبر و اهل بيت و پرهيزگاران و نماز خواندن در حرم‌هاي مربوط به آنان به معني عبادت آن‌ها است؛ تاكيد كرد: عبادت فقط از آن خداست و هيچ شريكي ندارد اما وهابي‌ها سعي مي‌كنند كه ملت‌ها را بترسانند تا مردم از قيام ضد حكام مستبد خود بپرهيزند.

استاد دانشگاه الازهر هشدار داد كه توطئه‌هاي آمريكا در چارچوب هرج و مرج سازنده، عامل اين گونه تلاش هاي وهابي‌ها است اما آنها بايد بدانند كه ملت مصر هوشيار است و از حقيقت آن چه كه اطراف اين كشور مي گذرد، به خوبي آگاه است.

وي تصريح كرد كه ملت مصر به عشق به اهل بيت پيامبر اكرم ( ص) پايبند است و در آخرين بزرگداشت شهادت امام حسين ( ع ) بيش از ۱۰ ميليون نفر از مردم مصر به زيارت بارگاه مقام امام حسين ( عليه السلام )[راس الحسين] شتافتند زيرا امام حسين با انقلاب جاويدان خود اسلام را حفظ كرد.

امين تاكيد كرد كه جريان وهابي بر اساس انديشه ويران كردن قبور و از جمله قبور بزرگان دين شكل گرفت و در مصر نيز ريشه دوانده است.

وي افزود: وهابيون، افرادي منحرف از اسلام هستند و بايد دانست كه شكل‌گيري اين گونه گروه ها توطئه بيگانگان براي ايجاد هرج و مرج در كشورهاي اسلامي و برافروختن آتش فتنه در ميان مسلمانان است.
 
< قبل   بعد >
spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2019 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.