صفحه نخست arrow کل عناوين اخبار تازه arrow تلاش العربیه برای تفرقه میان شیعه و سنی
spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود

مطالب مرتبط

addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
تلاش العربیه برای تفرقه میان شیعه و سنی چاپ پست الكترونيكي
۱۹ فروردين ۱۳۹۰

به گزارش مشرق به نقل از زاهدان پرس، شبکه العربیه برای توجیه حضور نظامیان عربستان سعودی همواره مسئله بحرین را یک اختلاف مذهبی و طابفه ای مطرح کرده است و ان را در قالب همکارهای شورای خلیج فارس توجیه می کند.

این شبکه مورد تقدر صهیونیست ها در جدیدترین اقدام خود برای ایجاد تفرقه میان شیعه و سنی در منطقه خاورمیانه که همواره به عنوان یکی از سناریوهای امریکایی ها در سالهای اخیر و علی الخصوص پس از حوادث اخیر خاورمیانه و شمال آفریقا برای کنترل حوزه منطقه مطرح بوده است؛ با گفتگو با یک روزنامه نگار افراطی کویتی ایران را تلاش برای صدور تشییع متهم کرد.

حمد جارالله سردبیر روزنامه سیاست کویتی در این گفتگو تحریک آمیز به شبکه العربیة گفت: زمانی که –امام- خیمنی آمد تلاش کرد با قدرت نظامی انقلابش را به جهان اسلام صادر کند اما هنگامیکه در جنگ عراق شکست خورد و نتوانست از راه جنگ به اهداف صفوی خود برسد با تلاشهای تبلیغاتی و فرهنگی به این هدف یعنی صدور تشیع صفوی فارسی ادامه داد.

وی همچنین در مقاله ای که در روزنامه سیاست نوشته است گفته است که سیاست توسعه طلبانه ایران یک کابوس نیست و این طور نیست که عداوتی با ایران داریم و ایران را متهم می کنیم بلکه این تجربه تلخی است که ما شاهد آن هستیم و رفتار و کردار ایران سبب شده است که مردم عرب نگران توسعه طلبی های ایران باشند تا اندازه ای که ایران می خواهد جنگ را به سرزمین وحی بکشاند.

جارالله در مقاله اش شیعیان را در لبنان و در بحرین را با برامکه که در حال توطئه در دربار خلیفه عباسی هارون رشید بودند تشبیه داد و گفت دقیقا مزدوران شیعه در لبنان و بحرین همان سیاسیتهای فارسهای صفوی را به پیش می برند!
 
< قبل   بعد >
spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2019 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.