صفحه نخست arrow کل عناوين اخبار تازه arrow تلاوت قرآن در‌تجمع اعتراضی‌مردم ویسکانسین
spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود

مطالب مرتبط

addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
تلاوت قرآن در‌تجمع اعتراضی‌مردم ویسکانسین چاپ پست الكترونيكي
۱۷ فروردين ۱۳۹۰
به گزارش مشرق به نقل از پرس تی‌وی، مردم ایالت ویسکانسین هنگام گرامی‌داشت یاد "مارتین لوتر کینگ"، رهبر اسبق سیاهپوستان آمریکا، به لایحه بودجه که حقوق کارگران را محدود می‌کند اعتراض کردند.

رییس‌جمهور آمریکا بارها در مراسم‌های مختلف از لوترکینگ به نیکی یاد کرده و وی را شخصیت محبوب و مرشد خود دانسته است! این در حالی است که رفتارهای اوباما قرابتی با تعلیمات لوترکینگ ندارد.

فیل نونفلدت رئیس اتحادیه AFL-CIO با حضور در این گردهمایی و تظاهرات گفت: "ما امروز اینجا و در سراسر ایالت ویسکانسین جمع شده‌ایم تا از حقوق خود دفاع کنیم."

در این مراسم که با روشن کردن شمع همراه بود، آیاتی از قرآن کریم نیز به نشانه همبستگی با مسلمانان قرائت شد. این در حالی است که برخی گروه‌ها در آمریکا به هر نحو ممکن برای افزایش اسلام‌هراسی در این کشور تلاش می‌کنند و اخیرا نیز، یک کشیش هتاک آمریکایی دست به سوزاندن قرآن کریم زده بود.

در میان معترضان، کشیش "جسی جکسون"، یکی از رهبران حامی حقوق مدنی که از منتقدان سیاست‌های دولت آمریکا به شمار می‌آید، حضور داشت.

جکسون در این مراسم گفت: " چهل و سه سال از مرگ کینگ می‌گذرد، در حالی که ما همچنان در سه جنگ عراق، افغانستان و لیبی شرکت داریم."

وی گفت: "ما به خاطر مشروعیت لوتر کینگ مبارزه می‌کنیم. مسیحیان، یهودیان، مسلمانان و هندوها در کنار هم قرار دارند. این دموکراسی کینگ است."

مارتین لوتر کینگ چهارم آوریل 1968 در ممفیس ترور شد. وی برای حضور در کنار کارگران بخش فاضلاب منطقه که خواستار دستیابی به حقوق خود بودند، در ممفیس به سر می‌برد.

اسکات واکر فرماندار ایالت ویسکانسین در دفاع از لایحه پیشنهادی خود گفته است، با اجرای این لایحه می‌توان تا دو سال آینده، کسری بودجه 3.6 میلیارد دلاری پروژه‌های عقب‌افتاده عمرانی و کسری 137 میلیون دلاری بودجه ایالتی را از محل کم کردن هزینه‌های آموزشی و مزایای کارمندان دولتی جبران کرد. این درحالی است که بر مبنای لایحه پیشنهادی واکر، حق اتحادیه‌ها در هرگونه تقاضای بیمه بهداشت و درمان، اضافه حقوق، حقوق بازنشستگی و دیگر مزایا از 300 هزار کارمند سازمان‌های عمومی سلب می‌شود.

 
< قبل   بعد >
spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2019 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.