صفحه نخست arrow کل عناوين اخبار تازه arrow نگرانی وزیر کشور فرانسه از افزایش مسلمانان
spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود

مطالب مرتبط

addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
نگرانی وزیر کشور فرانسه از افزایش مسلمانان چاپ پست الكترونيكي
۱۶ فروردين ۱۳۹۰

'كلود گئان' وزير كشور فرانسه افزايش تعداد مسلمانان را در اين كشور يك مشكل دانست.

به گزارش گروه اخبار صوتي و تصويري ايرنا ، پايگاه اطلاع رساني فرانسوي 'اژيب' روز سه شنبه عنوان كرد: گئان كه تقريبا هر هفته در مورد مهاجران و مسلمانان اظهار نظر مي كند ، در آخرين اظهارات خود از روند افزايش جمعيت مسلمانان در فرانسه اظهار تاسف و اين موضوع را مشكلي براي فرانسه قلمداد كرد. 
 
فرانسه كه در داخل و خارج كشور با مسايلي چون افزايش تعداد مهاجران و مداخله نظامي در ليبي مواجه است، اخيرا با چالش اعتراضات نسبت به براه انداختن بحث هايي در مورد اسلام و لائيسيته در فرانسه مواجه شده است. 
 
گئان در سفر به شهر 'نانت' در اظهاراتي براي توجيه اقدام حزب حاكم فرانسه در برگزاري اين بحث ها كه قرار است از امروز (سه شنبه) در فرانسه آغاز شود، اعلام كرد: در سال 1905 ميلادي مسلمانان كمي در فرانسه زندگي مي كردند و اما امروز تعداد آنان پنج تا 10 ميليون نفر تخمين زده مي شود. افزايش اين چنيني تعداد پيروان يك دين و برخي رفتارهاي آنان مشكلاتي را براي فرانسه ايجاد مي كند. 
 
همزمان با اظهارات گئان، اظهارات 'شانتل برونل' يكي از نمايندگان حزب حاكم در مورد مهاجران مطرح مي شود كه اين اظهارات نيز به نوبه خود بحث هايي را در فرانسه برانگيخت. 
 
وي بدون توجه به انگيزه هاي بشر دوستانه پيشنهاد داده است كه مهاجران به قايق هايشان بازگردانده شوند. 
 
اين دو نمونه از اظهار نظرها با مشخص كردن نيات حزب حاكم 'اتحاد جنبش مردمي'، بيانگر آن است كه براه انداختن بحث هاي لائيسيته و اسلام از جانب اين حزب، بهانه اي است براي تغيير شكل تلاش ها در ايجاد اسلام هراسي در فرانسه. 
 
در اين گزارش آمده است: در گزارش هايي كه سالانه از تعداد موارد تولد در فرانسه منتشر مي شود، تعداد نوزادان با نام هاي اسلامي بسيار بيش از ساير نوزادان است. تا آنجا كه برخي از شهرداري ها از انتشار اين گزارش صرف نظر مي كنند. 
 
چندي پيش 'فرانسوا كوپه' دبيركل حزب حاكم فرانسه به 'نيكلا ساركوزي' رييس جمهوري اين كشور پيشنهاد داد تا يكبار ديگر موضوع اسلام به بحث گذاشته شود. 
 
ساركوزي نيز ضمن موافقت با اين طرح از رييس حزب حاكم خواسته است تا اين موضوع را از امروز (پنجم آوريل) در دستور كار قرار دهد. اين بحث در حالي آغاز مي شود كه بسياري از سران احزاب و شمار قابل توجهي از اقشار مختلف جامعه با آغاز بحث مخالف هستند. 
 
شماري از صاحبنظران و كارشناسان امر آغاز بحث ها در اين زمينه را با اهداف سياسي و بهره برداري هاي حزبي عنوان مي كنند. مسلمانان ضمن انتقاد از چگونگي بحث ها معتقدند كه بررسي جايگاه اسلام در فرانسه جدي نبوده چرا كه نمي توان موضوع به اين مهمي را تنها در قالب يك حزب و در چند ساعت بحث انجام داد. 
 
اين بحث ها در حالي راه اندازي مي شود كه هم اكنون دولت فرانسه در كمتر از 13 ماه مانده به انتخابات آتي رياست جمهوري فرانسه در سال 2012 ميلادي با حجم وسيعي از انتقادات در عرصه هاي داخلي و خارجي مواجه است. 
 
مسلمان فرانسوي كه جمعيت قابل توجهي را در جامعه فرانسه تشكيل مي دهند، بر اين باورند كه با اجراي اين مباحث دولت فرانسه درصدد است تا مشكلات و شكست ها در عرصه هاي داخلي و خارجي دولت را متوجه مسلمانان ساخته و آنان را مقصر جلوه دهد.
 
< قبل   بعد >
spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2019 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.