صفحه نخست arrow کل عناوين اخبار تازه arrow شکايت يک‌صهيونيست از فيس‌بوک براي قرار دادن صفحه انتفاضه
spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود

مطالب مرتبط

addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
شکايت يک‌صهيونيست از فيس‌بوک براي قرار دادن صفحه انتفاضه چاپ پست الكترونيكي
۱۳ فروردين ۱۳۹۰

براساس اسناد دستگاه قضایی آمریکا که پایگاه اینترنتی تک کرانچ "TechCrunch" از آن پرده برداشت، شبکه اجتماعی فیس بوک و مارک زوکربرگ "Mark Zuckerberg" از بنیانگذاران آن به سبب قرار دادن صفحه ای که در آن انتفاضه سوم علیه رژیم صهیونیستی درخواست شده بود، با شکایتی در دستگاه قضایی آمریکا مواجه شده اند. این صفحه حدود نیم میلیون عضو داشت.

این صفحه پس از آنکه اسرائیل با مدیریت فیس بوک تماس گرفت و اعلام کرد محتوای آن خواستار کشتن اسرائیلی ها و یهودیان است، از فیس بوک حذف شد.

براساس اسنادی که در پایگاه اینترنتی تک کرنچ منتشر شد، لاری کلیمن شاکی اسرائیلی به یکی از دادگاه های واشنگتن پایتخت آمریکا شکایت و یک میلیارد دلار تقاضای غرامت کرد.

کلمین خود را یک شهروند آمریکایی یهودی تبار معرفی کرده است که نگران امنیت اسرائیل و همه ملت ها است. هرچند که فیس بوک این صفحه را برداشته است، لاری کلیمن عقیده دارد مدیریت این شبکه اجتماعی با ندادن پاسخ سریع به درخواست ها برای بسته شدن این صفحه، از خود سهل انگاری نشان داده اند. فیس بوک به نوبه خود این اتهامات را بی اساس خواند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، این صفحه ششم مارس بر روی فیس بوک قرار گرفته و خواستار برپایی انتفاضه سوم یعنی قیام جدیدی علیه اشغالگری اسرائیل از 15 مه یعنی تاریخ تشکیل رژيم صهيونيستي که فلسطینیان آن را یوم النکبه می نامند، شده بود. انتفاضه اول دسامبر 1987 آغاز شد و تا زمان توافقنامه های مربوط به خودگردانی سرزمین های فلسطینی در سال 1993 ادامه یافت.

انتفاضه دوم سال 2000 آغاز شد و پس از پنج سال به صورت تدریجی متوقف شد.

 
< قبل   بعد >
spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2019 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.