صفحه نخست arrow کل عناوين اخبار تازه arrow هشدار يك فعال ليبيايي در مورد احتمال استفاده قذافي از سلاح شيميايي عليه مردم
spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود

مطالب مرتبط

addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
هشدار يك فعال ليبيايي در مورد احتمال استفاده قذافي از سلاح شيميايي عليه مردم چاپ پست الكترونيكي
۱۲ فروردين ۱۳۹۰

فعال لیببیایی تصریح کرد بیم آن می رود که رژیم قذافی از سلاح شیمیایی علیه مردم استفاده کند و دست به نسل کشی بزند.

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره محمد العلاقی در گفتگوی اختصاصی با این شبکه درباره استعفای موسی کوسا وزیر خارجه رژیم قذافی و این که ایا این اقدام ضربه سنگینی به رژیم قذافی به شمار می رود گفت: بدون شک همین گونه است. اگر به اتفاقاتی که در جریان انقلاب لیبی افتاده است نگاه کنیم می بینیم بسیاری از شخصیت های مهم رژیم قذافی از مقام خود استعفا کرده اند. اکنون فقط گروهی از گروگان های سیاسی برای قذافی باقی مانده است که نخست وزیر لیبی در راس آنها قرار دارد.

وی افزود: من به همه سازمان های بین المللی و کشورها می گویم که این افراد گروگان های سیاسی هستند که اگر رها شوند تا نظر خود با بگویند همان کاری را می کنند که دیگران کردند.آنها هم اکنون اسیر قذافی هستند.

العلاقی با اشاره به اقداماتی که نیروهای قذافی علیه اهالی شهرهایی مثل الزاویه انجام می دهند افزود: روند اوضاع چه از نظر سیاسی یا عملیاتی و نظامی به نفع انقلابیون است.ما از نیروهای ائتلاف می خواهیم انقلابیون را به سلاح تجهیز کنند و مناطق جنوب و شرق الزنتان را بمباران کنند.ما این درخواست را از چند روز پیش مطرح کردیم. اگر نیروهای ائتلاف به موقع اقدام کرده بودند می شد از فاجعه مصراته جلوگیری کرد.

وی ادامه داد: نگرانی اصلی ما این است که این قذافی دیوانه از تسلیحات هسته ای که در جنوب لیبی وجود دارد علیه مردم استفاده کند و اقدام به نسل کشی مردم کند. ما اسنادی در اختیار داریم که نشان می دهد عوامل رژیم قذافی آثار انگشتان زخمی ها و شهدا را گرفته اند و برای آنها پرونده کیفری تشکل داده اند تا بگویند این افراد جنایتکار هستند و به دست آنها افتاده اند.

 
< قبل   بعد >
spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2019 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.