صفحه نخست arrow کل عناوين اخبار تازه arrow تلاش بی بی سی برای وارونه نمایی خواسته مخالفان بحرینی
spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود

مطالب مرتبط

addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
تلاش بی بی سی برای وارونه نمایی خواسته مخالفان بحرینی چاپ پست الكترونيكي
۱۱ فروردين ۱۳۹۰
بنگاه سخن پراکنی بریتانیا، بی بی سی؛ با تحریف سخنان شیخ علی سلمان به دروغ مدعی شد رهبر معترضان بحرینی ايران خواسته است كه ديگر در امور داخلي اين كشور دخالت نكند
 
به گزارش الف، بخش فارسي بي بي سي چهارشنبه شب درحالی درخواست رهبر معترضان بحرینی برای پایان دخالت ایران از بحرین را منتشر کرد، که این رهبر معترضان بحرینی از دو هفته پیش تحت فشار شدید نیروهای امنیتی بحرین و عربستان بسر می برد و مانند دیگر رهبران معترضان، در تلاش است تا تبلیغات تفرقه افکن وهابی ها بر انسجام مخالفان اثر نگذارد.
 
روز گذشته جواد فيروز نماينده مجلس و عضو حزب وفاق بحرين، خبر بی بی سی را دروغ خواند و افزود: «شيخ علي سلمان در كنفرانس خبري خود هرگز اظهار نكرده است كه كشوري مانند ايران كه تاكنون در امور بحرين دخالت كرده از اين پس نبايد دست به چنين اقداماتي بزند». جواد فيروز به خبرنگار بی بی سی فارسی تصريح كرد: «او -شيخ علي سلمان- گفت كه ما با دخالت هاي هر كشور، خواه ايران باشد و يا عربستان سعودي، مخالفيم و كشورهاي خارجي نبايد در مسايل داخلي بحرين دخالت كنند»
 
خبرنگاران بی بی سی و العربیه و دیگر رسانه های غربی مدافع آل خلیفه بطور آزادانه در بحرین فعال هستند اما رژیم آل خلیفه به هیچ خبرنگار ایرانی اجازه نمی دهد وارد این کشور شود و از قیام و خواسته های مردم بحرین خبری منتشر کند.
 
از دو هفته پیش که سربازان سعودی برای کمک به سرکوب قیام مردم بحرین وارد این کشور شده اند، رسانه های وهابی به شدت در تلاشند قیام مردم بحرین علیه حکومت فاسد و سلطنت مطلقه آل خلیفه را به اختلافات شیعه و سنی نسبت دهند رسانه غربي نیز با سانسور شدید جنایات سعودی ها در بحرین، افکار عمومی بین المللی را از تحولات خونین این جزیره دور نگه داشته اند. رهبران معترضان بحرینی از آغاز سرکوب خونین مردم، از یکسو با جنگ روانی رسانه های عربی درباره شیعه- سنی کردن قیام عدالتخواهانه مردم بحرین مواجه اند و از سوی دیگر با سانسور و تحریف رسانه های غربی.
 
رسانه های غربی در انعکاس ناآرامی ها در بحرین بدون هیچ اشاره ای به خشونت شدید سربازان سعودی، دائما ايران را به سازماندهي تظاهرات ضددولتي در اين كشور متهم می کنند.
 
جزیره بحرین از زمان ساسانیان جزیی از خاک ایران بود و در زمان صفویه نیز فرماندار ایرانی بر آنجا حکومت می کرد اما با ضعف حکومت قاجار، در اوایل قرن بیستم استعمارگران انگلیسی خانواده آل خلیفه را از عربستان به این جزیره آورد و آنها را حاکم این جزیره کرد. در سال 1347 شاه تحت فشار انگلیس از ادعای ارضی ایران بر این جزیره چشم پوشید و بحرین به عنوان یک کشور مستقل شناخته شد.
 
 
< قبل   بعد >
spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2019 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.