صفحه نخست arrow کل عناوين اخبار تازه arrow حمله وهابیون و طالبان به کاروان کودکان پاراچناری
spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود

مطالب مرتبط

addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
حمله وهابیون و طالبان به کاروان کودکان پاراچناری چاپ پست الكترونيكي
۱۰ فروردين ۱۳۹۰
طالبان و وهابیون پاکستان با هجوم به کاروان مسافران پاراچناری بیش از پنجاه تن از شیعیان را ربوده، شهید یا زخمی کردند.

به گزارش مشرق، روز شنبه 6 فروردین سه خودروی ون حامل 54 مرد و زن و کودک در حال تردد از مسیر استراتژیک پیشاور-پاراچنار و در منطقه‌ی بگن کورم پایین مورد هجوم کفار وهابی و طالبان پاکستان قرار گرفت‌ که در خلال تلاش شیعیان برای گریز از وحشی‌گری مهاجمان، سه نفر از اهالی پاراچنار در دم به شهادت رسیده و یک نفر از آنان نیز به شدت مجروح شد که با وخیم شدن حال این فرد، طالبان به هم‌راه شهدای این واقعه، مجبور به استرداد وی به رزمنده‌گان مقاومت شدند.
این گزارش می‌افزاید: ناصبیون پس از هجوم و ددمنشی خود افراد باقی مانده را به عنوان گروگان ربوده و با خود بردند و روز گذشته 15 نفر از زنان و کودکان گروه را آزاد کردند ولیکن 35 نفر از شیعیان را در عوض خواسته‌هایی از دولت مرکزی پاکستان، در بند خود نگاه‌داشته و رسما اعلام نمودند در صورت برآورده نشدن درخواست‌های‌شان، گروگان‌ها را خواه‌ند کشت.
بنابر همین گزارش سرنشینان این خودروها عموما بیماران و یا افراد سرشناس، تجار و مسؤولان محلی پاراچنار بودند که بر اساس اضطرار مجبور به تردد از این مسیر بودند.
در همین رابطه دولت مرکزی پاکستان هم ضمن رد خواسته‌ی ناصبیون، در جواب اعتراضات شیعیان اعلام داشت قدرت تحت تعقیب قرار دادن مجرمان این جنایت را ندارد. شیخ محمد نواز عرفانی رییس مدرسه‌ی جعفری پاراچنار هم که پیش از این، موضوع مذاکرات‌ش با طالبان و مقامات دولتی و صلح سه‌جانبه‌ی این مذاکرات در منطقه و ایران بحث برانگیز شده بود با حمله به دولت اعلام کرد از این به بعد اهالی پاراچنار نیز هم‌کاری خود با دولت پاکستان را قطع خواه‌ند کرد.

 
< قبل   بعد >
spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2019 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.