صفحه نخست arrow کل عناوين اخبار تازه arrow سونامی سرزمین های اشغالی را تهدید می‌کند
spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود

مطالب مرتبط

addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
سونامی سرزمین های اشغالی را تهدید می‌کند چاپ پست الكترونيكي
۲۲ اسفند ۱۳۸۹
محققان دانشگاه عبری رژیم صهیونیستی که پیامدهای افزایش سطح دریا در اسرائیل را بررسی کرده‌اند اعلام کردند که سونامی با امواجی به ارتفاع شش متر می‌تواند اسرائیل را تهدید کند.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشت: بر اساس مطالعه‌ای که اخیر در دانشگاه عبری انجام شده امواج ایجاد شده توسط سونامی می‌‌تواند به سواحل سرزمین های اشغالی برخورد کند و یک پنجم ناهاریا و حیفا را دربر بگیرد.

پروفسور "دانیل فلسنتین " و دکتر "مایکل لیختر " از دپارتمان جغرافیای دانشگاه عبری درباره پیامدهای افزایش سطح دریا در اسرائیل تحقیقاتی انجام داده‌اند که شامل سناریوهای شدیدتری مانند سونامی است.

سناریوی دیگری که باعث یک سونامی می‌شود زمانی است که قطعات بزرگی از زمین به دریا می‌ریزد.

دکتر "عاموس سالامون " از "مطالعه زمین شناسی " گفت: در مورد سرزمین های اشغالی، سونامی‌های زیادی اتفاق افتاده زیرا خط ساحلی به دلیل زلزله‌های صورت گرفته در ناحیه دریای سرخ به سوی دریا لغزیده شده است.

بر اساس این گزارش، محققان دانشگاه عبری اسرائیل درباره سناریویی تحقیق کردند که در آن سونامی با امواج شش متری ساحل اسرائیل را در هم می‌کوبد.

 
< قبل   بعد >
spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2020 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.