spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود
addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
صوفی گری چاپ پست الكترونيكي
۱۴ فروردين ۱۳۸۹

 در میان مباحث فرهنگ مهدوی، بحثی با نام فرقه شناسی وجود دارد. در این موضوع ما به شناسایی فرقه های قدیمی فعال و فرقه های نوپدید در جهان اسلام می پردازیم، مثلا صوفیه یکی از فرقه های قدیمی است که در قرن دوم هجری به وجود آمده و تا امروز نیز به فعالیت خود ادامه داده است.

موسسه فرهنگی موعود عصر در زمستان 1387، یک نشست با همین نام، یعنی "تصوف" با سخنرانی آقای خسروپناه برگزار کرد. جناب آقای خسرو پناه از بزرگان و صاحب نظران پژوهش در زمینه تصوف است.

فیلم این نشست مانند سایر نشست ها به صورت لوح فشرده در بسته ای به اسم "صوفی گری" در اختیار مشتاقان قرار گرفته است. در این برنامه ابتدا صحبت های آقای شفیعی سروستانی پیرامون موضوع زیارت را می شنویم، سپس بحث جامع و کاملی پیرامون شکل گیری توصف، تغییرات آن در طول زمان، عقاید صوفیان و تاثیراتی که از سایر معارف غیر اسلامی گرفته اند و ...

از نظر آقای خسروپناه با 4 رویکرد می توان با تصوف برخورد کرد:
"1ـ رویکرد اجتماعی ـ اخلاقی: بررسی خدمت یا خیانت هایی که از جانب ایشان به اسلام و جامعه ی اسلامی جهانی شده است؛

2ـ سیاسی ـ امنیتی: ارتباط این فرقه های صوفیه با بیگانگان و دشمنان اسلام(برخی از بزرگان صوفیه کاملا آشکارا از فراماسون ها حمایت کرده اند)؛

3ـ فقهی ـ حقوقی: بررسی دیدگاه فقها، محدثان و بزرگان نسبت به تصوف؛

4ـ تاریخی و اعتقادی: که ما از این منظر به توصف نگاه می کنیم و... "

در بسته ی صوفی گری علاوه بر فیلم نشست سی و سوم، چهار جلسه از کلاس های "آقای حسینی قزوینی" با موضوع  "نقد عقاید صوفیه" نیز در قالب یک لوح فراهم شده و در اختیار شما عزيزان است.

برای تهیه ی این اثر می توانید به نمایشگاه های ماهانه ی موسسه فرهنگی موعود عصر مراجعه کنید و یا با شماره تلفن های 8ـ66956167 تماس بگیرید.
فروشگاه اینترنتی موعود:
http://yaranshop.ir/
 
< قبل   بعد >
spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2020 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.