صفحه نخست arrow مقالات arrow مسيحيت صهيونيستي arrow توسعه طلبی انجیلی ایونجلیک ها و جهان اسلام
spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود

مطالب مرتبط

addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
توسعه طلبی انجیلی ایونجلیک ها و جهان اسلام چاپ پست الكترونيكي
۱۴ فروردين ۱۳۸۹
 ایلکر چینار اسقف اونجلیک  کلیسای جهانی پروتستان که چندی پیش مسلمان شد، رازهایی از  فعالیتهای محافل کلیسایی صلیبی – صهیونی جهانی در ارتباط با جهان اسلام را بر ملا ساخته است که در نوع خود قابل تامل و توجه است. هرچند که این اظهارات دوسال پیش عنوان گردیده است ،اما حاوی اطلاعاتی قابل توجه در خصوص فعالیتهای پروتستانها، خصوصا اونجلیک ها در کشورهای اسلامی و اهداف آنان است.
 
 
در این گفتگو اسقف سابق کلیسای جهانی پروتستان تارسوس(1) ترکیه شمه ای از حقایق پشت پرده فعالیتهای تبشیری پروتستانهای ایونجلیک را علنی ساخته که بسیا رهشدار دهنده و در فرایند جنگ نرم آغاز شده علیه مسلمانان و جهان اسلام و پروزه های در دست اجرای آنان که به درستی میتوان آنهارا پروژه های توسعه طلبانه انجیلی در راستای سیطره جهانی و ایجاد نظام مبتنی بر باورهایی صلیبی – صهیونی نامید ،آگاهی بخش است.

بنا بر اظهارات این سر اسقف پروتستان پیشین ،او پس از اسلام آوردن  بار ها از جانب محافلمسیحی - صهیونیستی به مرگ تهدید است . او همجنین در اظهارات خود به نقش گسترده و خطرناک این جریان مسیحی – صهیونیستی در اسلام ستیزی، گسترش اسلام ستیزی،اشغال سرزمینهای اسلامی و اعاده به اصطلاح" سرزمین انجیل" - خاور میانه ، اناتولی و بین النهرین - به عنوان سرزمین مقدس وعده داده شده انجیلی پرداخته و پرده از اقدامات توسعه طلبانه و جنگ آفرین جریان تبشیری پروتستانهای ایوجلیک  بر می دارد . اوهمچنین به فعالیتهای تفرقه افکنانه و تحریک کننده در رابطه با اقلیتهای قومی از جانب ایونجلیک ها اشاره نموده و این امور رادر روند فعالیتهای تبشیری دارای اهمیتی بسیار بالا عنوان می نماید

در ذیل اهم مطالب مطرح شده توسط این سراسقف پیشین از نظر خوانندگان گرامی می گذرد .
 
س: آقای ایلکر چینارشما که  یکی از اسقف های و میسیونرهای با سابقه مسیحی( پروتستان اوینجلیکی ) بودید چرا وچگونه  در گرماگرم پروژه های مسیحی سازی به اسلام روی آورد ید؟

•    من به عنوان سر اسقف کلیسای جهانی پروتستان تارسوس در آنجا مسئولیت داشتم. در ارتباط با تئولوژی مسیحی و موضوعات تبشیری بیش از 10 سال تحت آموزش های گسترده ای قرار داشتم .کلیسای پروتستان تارسوس را من بنا نهادم.
 
س: این کلیسا کی توسط شما بنا شد؟
•    در سال 2002 این کلیسا بنا شد.پس از آن مسیونر های زیادی به این کلیسا آمدندو ما با آنها به فعالیتهای مشترکی پرداختیم.
 
س: این فعالیتها چه بودند؟
•    بالتبع فعایتهای تبشیری و در راستای مسیحی سازی بود و چیزی غیر از این نمی توانست باشد.
 
س: شما میدانید که شاخه ایونجلیک پروتستانها در راستای بر پایی قیامت فعالیت می نمایند. و گفته می شود که علت اشغال عراق نیز ایونجلیک ها بودند.بوش نیز خود یک ایونجلیست است.آیا شما هم یک ایونجلیست بودید؟
•    بله من هم یک پروتستان اما ایونجلیک بودم یعنی با بوش هم مدهب بودیم.اما حالا از بردگی بوش رها شده ام.ایونجلیک یعنی بشارت دهنده ،بوش با سر و جان خود در حال ترویج و توسعه بشارت خونین در سرزمینهای اسلامی است.
 
س :آیا این که گفته میشود پروژه "خاورمیانه بزرگ " نیز محصول باورهای  ایونجلیستی است درست است؟
•    بله کاملا درست است . ایونجلیکها برای به دست آوردن" سرزمین انجیل "که به آنان وعده داده شده است، دارای مواضعی سخت و انعطاف ناپذیر اند. در این رابطه طرح های پنها ن و دراز مدت آماده گردیده است و این طرح ها در حال اجراست.
 
س: شما اظهار داشته بودید که موضوع مسلمان شدن شما در پنتاگون مطرح گردیده است.مفهوم ای سخنان چیست؟
•    موضوع مسلمان شدن من د رپنتا گون مطرح گردیده و مورد بحث و بررسی قرار گرفته بود. این سخنان از روی فریبکاری و یا جلب نظر ار جانب من مطرح نگردیده است بلکه.در جهان مسیحیت ، بین نهادهای سیاسی و کلیسا ارتباط وجود دارد.یک نفر از داخل این اطلاعات را به من داده است
 
س: گویا شما را به مرگ نیز تهدید کرده اند،آنان چه کسانی هستند؟
•    یک میسیونر آلمانی الاصل که در شرق ترکیه زندگی می کند مرا به مرگ تهدید کرد. آمریکا ئیها نیز با ارسال آیاتی از باب ششم کتاب رومیان انجیل  مرا به مر گ تهدید نمودند.
 
س: چه نوشته بودند؟
•    نوشته بودند "خواهی مرد". بر اساس اطلاعات دریافتی قرار بود مرا ظرف یک ماه مورد سوء قصد قرار دهند.
 
س: این زمان یک ماه را چه کسی به شما اطلاع داد.
•    این خبر  را از یکی از کلیسا ها  در یافت نمودم. در جامعه کلیسایی دوستی دارم  او به من این موضوع را اطلاع داد.
 
س: آیا بوش نیز یک میسیونر است؟ اوپیش از حمله به افغانستان اعلام داشته بود که این یک جنگ صلیبی است
•    بوش خود یک مسیونر افراطی است کاری را که میسیونر ها با زبان چرب و نرم خود انجام میدهند او با سلاح به پیش می برد خود را سرباز خدا می داند. او جنگ آرماگدونی را که ایونجلیک ها در انتظار آن هستند یعنی نبرد آخرالزمان را آغاز نمود
 
س: آیا میسیونر ها هم بخشی از (کار گزاران) جنگ صلیبی هستند؟
•    میسیونر ها هرکدام یک سرباز جنگ صلیبی هستند. در تاریخ هشت جنگ صلیبی رخ داده است که تمامی آنها رویا رویی ای نظامی بوده است. نهمین جنگ صلیبی که در حال برنامه ریزی است جنگی غیر نظامی بوده، و تاثیرات آن به مراتب بیشتر از چنگهای پیشین خواهد بود. اگر از یک میسیوتر بپرسید که سلاح شما چیست می گوید " انجیل " و این حکایت از یک روح صلیبی دارد.
 
س: میسیونر ها چه تلقی ای از ترک ها دارند و چگونه به آنها نگاه می کنند.
•    در چشم آنان ترک یعنی مسلمان. آنچه که د رغرب موجب سر بر داشتن نژاد پرستی شده است دشمنی با ترک هاست در نظر آنان ترک از نظر دین ، زبان، ملیت، فرهنگ و شخصیت یک مسلمان است.
در خصوص اروپا نظر شما چیست؟
•    اتحادیه اروپا بطور قطع یک " کلوپ مسیحی " است. پیش از این کلوب ما نیز بود و من نیز عضوی از این کلوب بودم.
 
س: با میسیونر ها ( در کلیسای پروتستان تارسوس )چه نوع همکار ی ای داشتید؟
•    بخش مالی امور را آنان عهده دار بودند و امور مربوط به بخش اطلاعات و تبلیغ را نیز من عهد دار بودم. ما به فعالیت آغاز نمودیم . این کلیسا از جانب اروپا ، آمریکا و شورای جهانی کلیسا ها نیز به رسمیت شماخته شده ، مورد حمایت قرار دارد. من همچنین از طرف مرکز اطلاع رسانی انجیلی در استانبول مسئولیت کلیسا ها ی "وان"و " حاکاری " و فعایت ها( ی تبشیری ) در شیرناک را نیز بر عهده داشته اختیار تاسیس کلیسا را نیز داشتم
 
س: آیا در وظایف کلیسا ها امور تبشیری نیز گنجانده شده است.
•    در وظایف کلیه کلیساهای غرب وظایف تبشیری گنجانیده شده است.هرکلیسایی موظف به داشتن برنامه های تبشیری در شرق میباشند.هرکلیسایی دارای برنامه ای تبشیری در شرق است.
 
س : از شما (بطور مشخص) انجام چه اموری  خواسته شده بود.
•    ازما بطور مشخص خواسته شده بود تا در میان علویان و کردها به امور تبشیری بپردازیم. ما چندان رغبتی به این امر نشان ندادیم . پس از آن بود که سیل اعتراضات به ما شروع شد.
 
س: چه کسی دستور این کار را داد و معترضین چه کسانی بودند 
•    مدیریت امور میسیونری و تبشیری ما بر عهده جیم مک دونالند/ Jim Mc Donalnd/ بود.
 
س: آیا جیم مک دونالند به ترکیه آمد؟
•    البته که آمد. او در اینجا تحت آموزشها به زبان ترکی قرار گرفت.من به او آموزش دادم، انجیل را برا ی او به ترکی تدریس کردم. علاو بر او مارک جانسون/ Mark Johnson/ و میسیونر کره ای یایی الاصل دیگری به نام  "پاول کیم"/ Paul Kim/ نیز آمده بودند.آنان اعضای گروه میسیونری ای با نام CAMA بودند.
 
س : شما واین گروه میسیونری چه چیز ی را به ترکها تبلیغ می کردید.
خدایی را که ما تبلیغ می کردیم با خدا باوری موجود قرآن همانند نبود.
 
س: یعنی؟
•    مامتاسفانه باتکنیکهای پوسانیدن اسلام فعالیت می کردیم. ما به افراد دانشگاهی همچون یک دانشگاهی و به افراد کوچه و بازار به عنوان یک کوچه و بازاری نزدیک می شدیم این اقدام ما یک اقدام ماکیاولیستی بود.جامعه شناسی و روانشناسی را خوب می دانستیم. خود را به صورت افرادی آکنده از عشق می نمایاندیم. در میان مردم پول و کمک ها ی خیریه توزیع می  نمودیم، اعتماد آنان را به خود جلب می کردیم.و سپس آنان را درسر درگمی رها می ساختیم
 
س :سردر گمی ، به چه معنی؟
•    به آنان می گفتیم که " ببینید اروپا مدرن و مسیحی و تو مسلمان و بیچاره ای"
 
س: آیا این سخن تاثیر گذار نیز بود؟
•    من به شما می گویم که ما شیوه های خاص تاثیر گذاری در این را بطه را آموخته بودیم. من یکی از ده فرد برگزیده  آموزش دیده برای ترکیه دراین رابطه بودم.
 
س: شما تاچندی پیش یک اسقف پرتستان یک رهبر روحانی (مسیحی) بودید و اکنون سخنان دیگری می گویید
•    به قول اسکندر آمدم ، دیدم، پیروز شدم ،من نیز آمدم دیدم و حالا سخن می گویم میسیونر ها پیش قراولان امپریالیسم اند، همکاران صهیونیستها هستند.آنان ترکیه راسرزمین انجیل" (  Bible Land) می انگارند.عراق را مسیحیان تصرف کردند. ارض موعود ومقدس اصلی مسیحیت آناتولی است. هفت کلیسای مهم (نامبرده شده در انجیل یوحنا ) در این سرزمین قرار دارد. خداوند در انجیل می گوید" 99 امر رامن بجای خواهم آورد وتو تنها یک امررا بجای آور ، نبردکن " آنان به این امر باور دارند . در انجیل ، بین النهرین ، آناتولی و خاور میانه به  عنوان سرزمین های مقدس وعده داده شده(ازنطر انجیلی ها) درج گردیده است. در (منطقه)حران 48هزار هکتار زمین توسط آمریکائیها خریداری شده است شما اینها را نمی بینید؟!
 
س: راست می گویید؟!
•    صاحب یکی از بنگاه های خرید املاک واسطه خرید زمین توسط
 آمریکا ئیها یکی از اعضای کلیسای ما بود.
 
س: و شما خود نخواستید که فعالیتهای تبشیری بر روی علویان و کردها داشته باشید.
•    تمامی گفته های میسیونرها دروغ است. از آنجایی که آنان متوجه شده اند که نمی توانند با سلاح پیروز شوند، در صدد اند تا باقطع علائق فرهنگی اقلیتهای قومی را وادار به عصیان نمایند.
 
س: اینکه علویان و کردهای تغییر دین داده به عنوان مسیحی پذیرفته نمی شوند درست است؟
•    گفتم ، من یک سر اسقف بودم  باور ندارید؟  آن بدبخت ها تنها شبه مسیحی تلقی می شوند. اگر چه هله لویا نیز گفته باشد، در کلیسا شمع روشن کرده باشد، موعظه شده باشدو برای مریم مقدس هم خودرا آتش زده باشد . تنها فرزندان او به عنوان مسیحی حقیقی پذیرفته میشوند. به همین خاطر ما د ر مراکز آموزش عالی روانشناسی کودکان ،  تئولوژی ،روان شناسی، جامعه شناسی،تاریخ،متولوژی ،فن تجزیه و تحلیل  علوم زبان شناختی، خطابه،فن قیاس اسلام و...فرا گرفتیم.
 
س: فن قیاس اسلام ! یعنی چه؟
•    ما مطالب موجود در قرآن را با انجیل مقابله نموده وسپس اظهار می داشتیم که آنچه که درقران آمده نادرست است.
 
س: با هدف سیاه نمایی اسلام؟
•    ما مسلمانان را متحجرمعرفی می کردیم و حالا نیز آنان را تروریست می نمایند. می گفتیم که،مسلمانان از تحجر به تروریسم گذر کرده اند(معادل سازی مسلمان با تحجر و تروریست) آیا متوجه این امر نشدید؟ این اعمال تروریستی را چه کسی انجام داد ؛ با نام بردن از مسجد ، تسبیح وحجاب آنچه که به ذهن متبادر می شدسلاح ها اتومات بود! القاء این موضوع تنها در سایه اتحاد میسیونرهای مسیحی و ساسیون غربی ممکن گردید.
 
س: یعنی بین وجهه سیاسی کار و فعالیتهای میسیونری انطباق و ارتباط وجود دارد؟
•    همه امور باهم مرتبطند. به عنوان مثال تغییر رسم الخط (عربی) ربان ترکی به لاتین،گسترش توریزم ، آنجه که در تلویزیون ها به نمایش در می آیند بخشی از این امور است.
 
س :کی تصمیم گرفتید مسلمانشوید و ایا این امر به یک باره و دفعی بود؟
من اسلام را به دقت مورد بررسی قرار دادم
 
س: شما از یک سو  مشغول تباه کردن اسلام و از سوی دیگر ...
•    بله ، ما به مردم اعلام می داشتیم که محمد(ص) یک عالم دینی گمراه بوده و ازوتوسط بو هیرا آموزش دیده است
 
س: بین کلیسا و مسجد جه تفاوتهای اساسی وجود دارد؟
•    من معنویتی را که در مسجد می بینم در کلیسا نمی یابم در کلیسا محل ایفای نقش است  کلیسا مکان برگزاری شو است. در مسجد صمیمیت وجود دارد. مسجد حقیقاتا خانه خداست. در مسجد آرام می گیرم.در کلیسا دو رویی حاکم است اشتباه نشود برای کسانی که در ایمان خود صداقت دارند هیچ حرفی برای زدن ندارم. عمر من در کلیسا گذشت. و این یک حقیقت است که میسیونرها هنرپیشهگان هالیود هستند.مل گیبسون نمی تواند آنان را تبرئه نماید. یک میسیونر بخوبی نیات خود راپنهان داشته و  باشما پنان سخن می گوید و شمار اتحت تاثیر قرار می دهد که شمانمی توانید از سرازیر شدن اشکهای خود جلوگیر ی نماییید.
 
توضیحات
    1- طَرسوس، طَرَسوس، تارس، تارسوس یا ترسوس (به یونانی: Ταρσός ) نام شهر و بخش بزرگی در استان مرسین ترکیه کنونی‌است. این شهر در ۱۵ کیلومتری مرسین و ۴۰کیلومتری آدانا (اذنه)قرار دارد.

این شهر پیشینهٔ تاریخی کهنی دارد. در زمان چیرگی رومیان مرکز استان کیلیکیه بود. همچنین صحنهٔ نخستین دیدار کلئوپاترا و مارک آنتونی ؛ و نیز زادگاه پولس( بنیان گذار مسیحیت صهیونیستی )بوده‌است.
بر گرفته از سایت:
http://www.msxlabs.org/forum/siyasal-bilimler/6434-dunyayi-yoneten-gizli-orgutler-2.html
 
ترجمه: نصير صاحب خلق
 
بعد >
spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2020 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.