spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

عضویت در خبرنامه

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود

لینک اخبار

addtomyyahoo4Subscribe in NewsGator OnlineAdd to My AOL
Subscribe with BloglinesAdd to netvibes
Add to Google

 
spacer

حمله و يورش غربيان به شرق
مقالات - سخن سردبير
http://www.mouood.org/images/news3/Shafiee.jpgصرف‌نظر از سوابق سيّاحان فرنگي كه در ادوار گذشته به شرق آمدند و سياحت‌نامه نوشتند و رفتند، از اواخر قرن هجدهم ميلادي، جماعتي با نام و عنوان «شرق‌شناس» و به بهانة‌ شرق‌شناسي، راهي سرزمين‌هاي شرقي شدند. برخلاف تصوّر، آنها براي شرقي شدن، روي به ديار ما نگذاشتند؛ بلكه آمدند تا راه‌هاي سلطه‌يافتن بر شرق را شناسايي كنند، منابع فرهنگي شرق را به يغما برند، برداشت‌هاي ناقص خودشان از شرق و شرق‌نشينان را به نام مطالعه و پژوهش قالب زنند، دربارة شرق و شرقي حكم صادر كنند و زمينه‌هاي سكولاريزه كردن فرهنگي شرق را فراهم آورند.
ادامه مطالب ...
 
جانِ شيفته
مقالات - تشرفات
 پس از چند روزي مشتري خاصّي پيدا شده و آن قطعه زمين را به قيمتي بيش از ارزش واقعي آن خريداري مي‌كند، آن چنان كه همة هزينة سفر حجّ سيّد شهيد به شكل آبرومندانه‌اي تأمين شده و به خانة خدا مشرّف مي‌شوند و ظاهراً در همين سفر معنوي است كه مأموريّت نگارش كتاب عظيم الشّأن مكيال المكارم از ناحية مقدّس امام عصر(ع) صادر مي‌گردد.
ادامه مطالب ...
 
سرمايه سالاري، تبليغات و زنان
مقالات - فرهنگي و اجتماعي
 هدف اصلي تبليغات در هر دوره، ايجاد تصويري است بسيار ويژه از زنان، ويژگي اين تصوير هم در اين است که با آنچه که اکثريّت مطلق زنان در واقعيّت هستند، فرق دارد. هرچه که شکاف بين واقعيّت آنچه زنان هستند و آنچه اين تصاوير ارائه مي‌دهند بيشتر باشند، به نفع تبليغات است.
ادامه مطالب ...
 
دعای امام رضا (ع) برای امام زمان (عج)
مقالات - امامت و ائمه (ع)

 یونس بن عبدالرحمان از امام رضا علیه‌السلا‌م روایت کرده که آن حضرت به دعا برای صاحب‌الزمان (عج)امر می‌فرمود و یکی از دعاهای ایشان برای آن حضرت چنین بود :

ادامه مطالب ...
 
پیوند قلبی امام رضا(ع) و امام مهدی(عج)
مقالات - امامت و ائمه (ع)

 سوگند به آنکه مرا به حق به عنوان بشارت دهنده برگزید ، [ امام ] قائم از فرزندان من ، براساس پیمانی که ازجانب من برعهده اوست ، از دیده ها پنهان می شود تا آنجا که بیش تر مردم می گویند : خدا نیازی به خاندان محمد ندارد. و گروهی دیگر در ولادت او شک می کنند . پس هر کس زمان او را دریابد بایستی به دین او درآویزد و به واسطه شک خود برای شیطان راهی به سوی خود باز نسازد ، تا شیطان او را از آئین من زائل و از دین من بیرون نکند . همچنانکه پیش از این پدر و مادر شما را از بهشت بیرون کرد .

ادامه مطالب ...
 
سایت موعود؛ مقام اول بهترین پایگاه های مهدوی در جشنواره رسانه های دیجیتال (+تصاویر)
اخبار - خبر
 اسامي برگزيدگان بخشهاي اصلي چهارمين جشنواره بين المللي رسانه هاي ديجيتال اعلام شد. اين مراسم ساعت 14:30 پنجشنبه 22 مهر در مصلاي امام خميني (ره) برگزار شد و سایت موعود، در بخش بهترين پايگاه های مبلغ و مروج فرهنگ مهدويت حائز رتبه اول گردید. موعود کسب این مقام را ارج می نهد و در راه ارتقاء سطح کیفی خود تلاش خواهد کرد. فهرست کلی برگزیدگان این بخش به شرح زیر می باشد.
ادامه مطالب ...
 
جاهليّت مدرن و ريزش همة ديوارهاي محافظ!
مقالات - سخن سردبير
 شايد اين قول رسول اكرم(ص) را شنيده باشيد كه فرمودند: «من بين دو جاهليّت كه دومين آن مخرّب‌تر از اوّلي است، برانگيخته شدم.»
«عبدالله بن زراره» هم از قول حضرت امام صادق(ع) نقل مي‌كند كه حضرت فرمودند: «همانا قائم ما با جاهلان سرسخت‌تري نسبت به جاهلاني كه رسول خدا(ص) در دوران جاهليّت با آنها برخورد داشت، روبه‌رو مي‌شود و متحمّل رنج و سختي بيشتري خواهد شد.»

ادامه مطالب ...
 
نشست چهل و ششم: تحولات جهانی و رویکرد آخرالزمانی
اخبار - خبر
 چهل و ششمین نشست از سلسله نشست‌هاي ماهانه فرهنگ مهدوي، پنج شنبه 29 مهر ماه با موضوع «تحولات جهانی و رویکرد آخرالزمانی»، ساعت 14، در سالن آمفي تئاتر كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان واقع در خيابان حجاب برگزار خواهد شد.
ادامه مطالب ...
 
سرمايه‌داري، پياده نظام دشمن در سنگرهاي خودي
مقالات - غرب شناسي
 به لحاظ تاريخي، سرمايه‌داري از بندرهاي «ايتاليا» مانند «ونيز» که در دست يهوديان بود، شروع شد و بعد از آن هم با رفتن کريستف کلمب به «آمريکا» که يك يهودي پنهان‌کار بود، اين ماجرا و تصرّف اموال مردم اين منطقه اوج گرفت. مرحلة بعد با انحصار توليد و تجارت پنبه در حدود قرن 14 و 15 م. حادث مي‌شود. اوّلين سرماية تجاري توسط يهوديان ساکن جنوب اروپا شکل مي‌گيرد.  
ادامه مطالب ...
 
تشرّف
مقالات - تشرفات
در «نجف اشرف»، رسم بر آن بود که اگر کسي از دوران تحصيل رسمي فارغ مي‌شد و مي‌خواست به وطن خود مراجعت کند، يک‌سالي به درس اخلاق مي‌نشست و در صفاي باطن مي‌کوشيد؛ چه، پيش از اين، علما بر اين نکته اتّفاق داشتند که اگر کسي بدون آنکه صفاي نفس را به دست آورد در تحصيل اصطلاحات علمي بکوشد، نه تنها نمي‌تواند براي جامعة خود مفيد باشد، که چه بسا زيان‌هايي نيز به آن وارد سازد. ازين رو گذشته از تذهيب نفس در طول دوران تحصيل، همواره فارغ‌التّحصيلان را بر آن مي‌داشتند که پيش از ورود به عرصة اجتماع و به دست گرفتن مناصب اجتماعي، دوره‌اي از علم اخلاق را بياموزند و زير نظر استاد فن، مراتب کمال را طي نمايند.
ادامه مطالب ...
 
<< شروع < قبلي 1 2 3 4 5 بعدي > پايان >>

نتايج 141 - 155 از 155
 

طرح روز

آگهي ويژه

  spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2020 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.